Міжнародна організація похвалила "Укравтодор" за важливе нововведення

"Ініціатива по прозорості інфраструктури" оцінила введення електронної тендерної документації

Міжнародна організація похвалила "Укравтодор" за важливе нововведення

Електронна тендерна документація, запроваджена нещодавно Укравтодором в рамках Методики із закупівель службами автомобільних доріг в областях, дозволить підвищити прозорість галузі дорожнього будівництва. Про це заявив виконавчий директор CoST Ukraine Святослав Абрамов.

За його словами, перенесення тендерної документації в електронний вигляд зменшить ризики під час проведення закупівель, а також сприятиме зниженню кількості безпідставних дискваліфікацій на торгах. Завдяки такому підходу уся інформація, що стосується як замовників, так і підрядників робіт буде доступною усім бажаючим.

CoST Ukraine відзначило, що електронна документація сприятиме ширшому впровадженню нецінових критеріїв оцінки тендерної пропозиції.

Абрамов також закликав Укравтодор ввести  єдиний ідентифікатор інфраструктурного проєкту.

"Насамперед у сфері управління інфраструктурою має бути запроваджено єдиний ідентифікатор інфраструктурного проєкту – ID, за яким можна буде відстежити кількість та обсяг закуплених робіт і послуг, у тому числі за додатковими договорами, а головне – суму фінансування, спрямованого на їхнє будівництво чи відновлення", – розповів він.

Як пояснив Абрамов, протягом 2020 року CoST виявила випадки, коли в назві закупівель додаткових робіт замовники не вказували найменування об’єкту, що значно ускладнювало обрахування реальних витрат на той чи інший інфраструктурний проєкт. Натомість введення єдиного ідентифікатору дозволить чітко розуміти вартість робіт.

"Реалізація комплексу цих заходів має на меті не виявлення якихось порушень, а демонстрацію реальних показників роботи галузі, які є важливими в першу чергу для замовників робіт, адже об’єктивно показуватиме кожному замовникові робіт і послуг – Укравтодору та місцевій владі – скільки всього можна зробити за конкретний бюджет", – підкреслив виконавчий директор CoST Ukraine.

CoST Ukraine – це ініціатива, що об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу з метою забезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти, і зменшення неефективного управління об’єктами інфраструктури.

Нагадаємо, раніше голова Укравтодору Олександр Кубраков розповів, що агентство стане першою в Україні інституцією, яка співпрацюватиме з ЄБРР у сфері боротьби з корупцією.

Джерело Україна 24 Теги