Влада змушена так вчинити - Арестович про санкції проти телеканалів

Радник української делегації в ТКГ пояснив, чому не було судового розгляду

Влада змушена так вчинити - Арестович про санкції проти телеканалів

Радник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, чому введені санкції проти телеканалів 112, NewsOne і ZIK і чому суспільство не поінформоване про хід справи.

"Що держава може дати громадянину? Безпеку і почуття справедливості. Із закриттям каналів дуже складна річ. Чому? Тому, що будь-яка атака на медіа - це завжди відчуття небезпеки: небезпеки для свободи слова, прав громадянина тощо. Насправді закон дозволяє Україні вводити санкції проти українських громадян, є складова "за співпрацю з тероризмом", саме її використовували", - сказав радник.

Читайте також: "Потрібно блокувати" — нардепи про новий телеканал замість закритих через санкції

Популярні відео

Арестович пояснив причини того, чому не було рішення суду і чому суспільству не роз'яснили ситуацію.

"З'явився складний кейс - забороняється без рішення суду діяльність трьох телеканалів, накладаються персональні санкції на громадян України, але достатніх підстав суспільству не надали. Чому? Тому, що більшість цих матеріалів здобуті оперативно-розшуковим шляхом, і воно приймається на рівні закритого засідання РНБО, і оприлюднення доказів, які донесуть до суспільства, що це закриття справедливе, буде відбуватися поступово. Не можна публікувати результати кримінального провадження", - сказав Арестович.

Читайте також: "Ми готові до діалогу": міністр назвав наступні кроки після санкцій проти телеканалів

Радник розповів, що позиція влади спочатку була донесена до керівників ЗМІ та іноземних послів.

"Ця складність відразу була заявлена, президент одразу зібрав керівників телеканалів і послів G7 і пояснив свою позицію: на жаль, ми змушені так чинити, хоча це рішення не є ідеальним. Це дії, які в мирний час, можливо, і я б не вітав, але зараз влада змушена йти на це", - сказав Арестович.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" медіаюрист Людмила Панкратова розповіла, чому канали не звернулися до Верховного суду щодо оскарження рішення стосовно санкцій.

Джерело Україна 24 Теги