У групі щодо Донбасу розповіли, коли потрібно реагувати на вихід Росії з перемир'я

Сергій Гармаш зазначив, що скандальну заяву про попереджувальний вогонь зроблено "ДНР" і "ЛНР"

У групі щодо Донбасу розповіли, коли потрібно реагувати на вихід Росії з перемир'я

Так звана "народна міліція ДНР" повідомила про нібито отримання дозволу на "попереджувальний вогонь для придушення вогневих точок противника". Це дало привід голові української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніду Кравчуку заявити про ризик виходу Росії з перемир'я. Представник української сторони в ТКГ Сергій Гармаш вважає, що заява "міліції" не варта навіть обговорювання.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

"Російська сторона і так говорить, що вона посередник, а не сторона конфлікту. Вона не бере цей закид на свій рахунок (порушення перемир'я - ред.), вона це не вважає порушенням. Леонід Макарович намагався дипломатично висловитися, що ми сприймаємо це як загрозу виходу Росії. Перемир'я було укладено письмово, і для того, щоб показати, що одна з країн його припинила, потрібно, щоб вона про це заявила так само письмово, на папері. На сьогодні ми маємо заяву деяких організацій "ДНР/ЛНР", ніким не визнаних, вона не може служити якимось документом і приводом для обговорення. Коли ми отримаємо письмову заяву Російської Федерації про те, що вона вийшла з перемир'я, тоді буде відповідна реакція", - сказав Гармаш.

Читайте також: "Викинути Росію силою": Кравчук оцінив варіант вирішення проблем з Донбасом

Популярні відео

Також Гармаш зазначив, що зараз Росія не в змозі вести відкриті військові дії.

"Я не бачу зараз потреби Росії в протистоянні. Будь-які військові дії - це економіка, і Росія не в тій економічній ситуації, щоб собі це дозволити, я вже не кажу про те, що це викличе реакцію Заходу, додаткові санкції. Росія руками і голосами своїх маріонеток тисне на Україну для отримання політичного ефекту, чого вони намагаються домогтися вже 7 років", - сказав Гармаш.

Читайте також: "Треба було втекти?": Кравчук про розмову з ватажком "ДНР" на російському ТБ

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" Кравчук заявив, що Україна повинна вести переговори з Росією щодо Донбасу тільки в разі, якщо Кремль не буде виходити за рамки Мінських домовленостей.

Джерело Україна 24 Теги