Вихід Росії з перемир'я на Донбасі: експерт розповів, чого РФ чекає від України

На думку Вадима Черниша, Росія сама провокує ескалацію конфлікту

Вихід Росії з перемир'я на Донбасі: експерт розповів, чого РФ чекає від України

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив на засіданні ТКГ 3 березня, що існує загроза виходу Росії з режиму тиші на Донбасі. Голова керуючої ради центру досліджень безпеки "СЕНСС" Вадим Черниш вважає, що ескалація спровокована російською стороною, і Росія вичікуватиме різких кроків України.

Про це він сказав в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Наскільки я зрозумів Кравчука, мова йде про домовленості в значно ширших рамках про припинення вогню, мова не йде про Мінські домовленості. Ескалація, на мій погляд, була спровокована російською стороною, коли вони призупинили обмін полоненими і запропонували це зробити через Медведчука. Після цього вони не очікували, що буде жорстке рішення української влади. Відповідно, ескалація йде за таким певним сценарієм. Я думаю, що Росія буде вичікувати, щоб, навпаки, Україна зробила різкі кроки щодо Мінських угод вищого рівня, мається на увазі, щодо комплексу заходів, на які посилаються, і попередніх угод вищого рівня", - сказав експерт.

Читайте також: "Потрібно шукати вихід з конфузу": член ТКГ про подію на переговорах щодо Донбасу

Популярні відео

Черниш уточнив, які "різкі кроки" вже зробила Україна.

"Я мав на увазі, що Україна зробила різкі кроки, яких не очікувала російська сторона, у вигляді трьох каналів, взагалі активів проросійських політиків і російського пропагандистського інструменту. Виходить, що росіяни нав'язували певний канал комунікації замість ТКГ. Паралельний канал, а Україна фактично політично, економічно, санкціями сказала, що не буде такого каналу ні за яких умов. Єдиний канал, який вам і нам доступний - це "мінський" і "нормандський" формати, тому дотримуйтесь того, що ми вважаємо за можливе в плані комунікації, в ТКГ вирішуйте всі питання", - сказав Черниш.

Читайте також: Загострення на Донбасі: військовий експерт пояснив, чого чекає Україна

Нагадаємо, раніше Леонід Кравчук заявив, що вважає найкращим варіантом вирішення проблеми з Донбасом "викинути Росію силою", але потрібно тверезо оцінювати ситуацію.

Джерело Україна 24 Теги