За рік українці в 4 рази більше зверталися за допомогою - психолог пояснила причину

На думку фахівця, перш за все винна невпевненість в майбутньому

За рік українці в 4 рази більше зверталися за допомогою - психолог пояснила причину

Все більше українців звертаються за психологічною допомогою, і це насамперед пов'язано із занепокоєнням за своє майбутнє. Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповіла психолог Віра Романова.

"Звернення до психологів в Україні за останній рік збільшилося практично в чотири рази. Збільшилися страхи, панічні атаки, тривожність через невизначене майбутнє і якихось соціальних контактів, які є невротизуючими. Збільшилися звернення конфліктних сімей і сімей, що розлучаються, збільшилася кількість домашнього насильства", - сказала Романова.

Читайте також: Психологічний тероризм - експерт назвала причини "замінування" телефоном

Популярні відео

За словами психолога, багато людей не витримують через страх захворіти, почуття сорому.

"На жаль, збільшилася кількість апатичних синдромів, тому що маленькі навантаження, велике переживання страху, сорому, небезпеки захворіти призводять до того, що люди починають не витримувати, вибудовувати конфліктні відносини з собою, з іншими, зі світом, і це призводить до того, що життя поступово починає руйнуватися, звичний спосіб життя порушений", - сказала Романова.

Читайте також: "Свято з антиукраїнським душком": психолог про те, як українці ставляться до 23 лютого

На думку фахівця, неможливість реалізувати свої бажання може привести до біполярного розладу.

"Неможливість вибудувати новий спосіб життя або повернутися до звичного, постійне очікування, що це закінчиться, реально дуже невротизує. І спочатку невротизація пізніше переходить у неможливість втілити свої бажання і переконання про те, як має бути або як добре було б втілити в реальність - це призводить навіть до біполярних розладів", - сказала Романова.

Раніше психолог Ані Амбарцумян в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, що через коронавірус значно погіршився психологічний стан людей.

Джерело Україна 24 Теги