Спецоперація Росії – Гордон про вбивство відомого журналіста

Мені відомо набагато більше, ніж я можу сказати, заявив Гордон

Спецоперація Росії – Гордон про вбивство відомого журналіста

Журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про обставини смерті українського журналіста Георгія Гонгадзе.

«Я точно знаю, що Леонід Кучма у вбивстві Гонгадзе не винен. Мені відомо набагато більше, ніж я можу сказати. Мені відомі і замовники злочину, та чого мені, вони відомі великій кількості людей - і замовники, і виконавці, і прибирачі проміжних ланок, і мотиви, і хто стояв за злочином», - зазначив він.

Читайте також: "Прем'єром має бути сильний управлінець": Гордон назвав три прізвища 

Популярні відео

Головне полягає в тому, наголосив Гордон, що це була спецоперація російських спецслужб, спрямована конкретно проти Кучми.

«Кучма вирішив піти в НАТО швидкими семимильними кроками, і Росія йому показала тоді, на що вона здатна. Це все було ув'язано з прослуховуванням кабінету Кучми. Це все ланки одного ланцюга. У цій справі вже немає жодної деталі, яка була б невідома слідству. Чому про це не говорять - бо ще живі ті, про кого я щойно сказав», - заявив журналіст.

Читайте також: Нобелівська премія на двох - Гордон розповів, кому її потрібно дати

Георгій Гонгадзе – український журналіст, засновник інтернет-видання "Українська правда". Він зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі на Київщині знайшли труп без голови, який, за висновками експертів, міг належати журналісту. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх службовців Департаменту зовнішнього спостереження МВС – Валерія Костенка, Миколу Протасова та Олександра Поповича. Вони отримали від 12 до 13 років ув'язнення.

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив ексначальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача до довічного ув’язнення, визнавши його винним у вбивстві Георгія Гонгадзе.

Джерело Україна 24 Теги