Екстрадиція Шарія: юрист пояснив, чи перешкодить статус біженця

Експерт розповів про процесуальні дії стосовно скандального блогера

Екстрадиція Шарія: юрист пояснив, чи перешкодить статус біженця

Блогер Анатолій Шарій, якому СБУ оголосила про підозру, з'явився в базі розшуку Міністерства внутрішніх справ. Про процес його екстрадиції з Іспанії розповів в ефірі каналу "Україна 24" юрист-міжнародник Віталій Власюк.

"Абсолютно правильно, що був зроблений запит про міжнародну правову допомогу, і за цим запитом на території Іспанії силами іспанських правоохоронних органів повинні проводитися відповідні процесуальні дії щодо або допиту Шарія, або його затримання та передачі Україні.

Я б сказав, що починати потрібно з допиту, але враховуючи, що двічі він викликався і є підстави вибирати йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою у зв'язку з тим, що він ухиляється від досудового розслідування, то такий запит можна передати до Іспанії. В Іспанії цей запит розглядатимуть, в першу чергу, на відповідність їх власному законодавству, оскільки це все-таки їх територія", — сказав він.

Читайте також: "Справа не одного дня": політолог розповів, скільки часу займе екстрадиція Шарія

Популярні відео

Експерт розповів, чи може стати перешкодою для України статус біженця у підслідного.

"У будь-якому випадку, це питання розглядатиметься на міждержавному рівні, і Україна матиме всі підстави просити про проведення процесуальних дій. Такі дії можуть стосуватися і біженця. Якщо ми говоримо про затримання з подальшою видачею Україні, тут статус біженця буде перешкодою, і потрібно буде домовлятися про те, що у нас є підстави, які важливіші ніж статус біженця", — сказав він.

Читайте також: "На допит не з'явиться": в "Слузі народу" розповіли про подальші кроки у справі Шарія

Нагадаємо, СБУ 16 лютого оголосила, що блогеру Анатолію Шарію, який проживає в Іспанії, повідомляється про підозру за статтею про державну зраду і порушення рівноправності громадян.

Джерело Україна 24 Теги