Перехід на літній час: лікарка пояснила, чим шкідливе переведення годинника

В Україні хочуть скасувати сезонні переведення годинників, думка невролога

Перехід на літній час: лікарка пояснила, чим шкідливе переведення годинника

В Україні можуть скасувати перехід із зимового на літній час — профільний комітет парламенту рекомендував ухвалити відповідний законопроєкт. Неврологиня Тетяна Майкова в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, чи потрібно переводити годинник.

"Я вам скажу так, найголовніше - щоб був якийсь один постійний час. Напевно, ми будемо якось синхронізувати своє рішення з Європою, але ми були б дуже вдячні Верховній Раді, якби вони прийняли рішення, що більше не потрібно переводити годинник на літній або зимовий час. Встановити якийсь стабільний час було б дуже корисним для організму.

Не тільки мозок працює в певних циркадних ритмах, а й кожна клітина організму має такі само циркадні ритми. І якщо мозок можна переконати, чому ми переводимо час, то клітину умовити не можна. Це було б дуже корисне для здоров'я рішення (скасувати переведення годинників — ред.), це підвищило б і активність, і працездатність, і додало б життєвої сили", — сказала вона.

Читайте також: "Є прогалини": лікар про те, що не так з вакцинацією в Україні

Популярні відео

Лікарка пояснила, як різкі зміни часу позначаються на організмі.

"Ті гормони, які адаптують нас до певних денних навантажень, виділяються по годинах. Тому будь-які зрушення часу вперед або назад пропонують організму розробити новий ритм, а це неможливо. Ці біологічні ритми складалися мільйони років, і ми повинні жити відповідно до того, що виробила природа. Вся додаткова робота, яка відбувається після переведення годинників, лягає на мозок, і у людей проявляються найрізноманітніші дисфункції: больові — головні болі, болі в спині, суглобах; емоційні розлади, судинні кризи, підвищення або зниження артеріального тиску, порушення сну.

Зазвичай після переведення годинників дуже складно людям перелаштуватися. Наш організм, економлячи енергію, намагається жити за певними виробленим правилам. І якщо ми змінюємо час засипання, змінюється час виділення гормону кортизолу, а він відповідає за роботу імунної системи, артеріального тиску, цукру в крові й так далі, величезну кількість функцій. І ми одним переведенням годинників порушуємо всі ці процеси", — розповіла вона.

Читайте також: Українці зможуть записатися на щеплення від COVID-19 онлайн: подробиці

На думку лікарки, для Києва більше підходить літній час. Різниця між сходом і заходом України більше ніж година, тому Верховна Рада повинна ретельно вивчити питання і прийти до спільного рішення, зазначила Майкова.

Нагадаємо, у 2021 році перехід на літній час відбудеться в ніч з 27 на 28 березня о 3-й годині ночі, годинники потрібно буде перевести на годину вперед.

Джерело Україна 24 Теги