"Є прогалини": лікар про те, що не так з вакцинацією в Україні

Андрій Александрін розповів, чому українці не довіряють вакцині від коронавірусу

"Є прогалини": лікар про те, що не так з вакцинацією в Україні

Президент України Володимир Зеленський та міністр охорони здоров'я Максим Степанов вакцинувалися проти коронавірусу. Чи добре, що вони зробили це публічно, розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" лікар-інфекціоніст, епідеміолог Андрій Александрін.

"Вакцинуватися публічно — це правильний крок, і міністр цим показав прихильність як керівника вакцинопрофілактики взагалі та від коронавірусу зокрема. Я вважаю, що це вчинок не тільки політичний, але і заклик до всіх медичних працівників своїм прикладом показувати такі ж дії.

З приводу недовіри до вакцини, то вона виникає на етапі, коли людина не обізнана. Тут я згоден, є прогалини в загальній роботі, і потрібно посилити комунікаційну кампанію", — сказав він.

Читайте також: Вакцинація в Україні: лікар розповів про терміни придатності вакцини

Популярні відео

Також Александрін відповів, чому багато медиків самі відмовляються від щеплення.

"Антивакцинаторська кампанія проходить в нашій країні вже багато років. Це не перший міністр, який зіткнувся з такою великою проблемою. Питання в іншому, я робив у себе на сторінці опитування для медпрацівників, чи готові вони вакцинуватися і якщо проти, то чому. Можу сказати, що 90% медиків, які відгукнулися, однозначно за вакцинацію, а ті, хто не буде вакцинуватися, пояснюють, що вони перехворіли. Але, знову ж таки, якщо людина перехворіла, вакцинування не протипоказане", — сказав він.

Раніше депутати Верховної Ради розповіли, чи довіряють індійській вакцині CoviShіеld і чи готові нею вакцинуватися.

Джерело Україна 24 Теги