"Люди збирали боєприпаси на металобрухт": військовий психолог про війну на Донбасі

Потрібне саме поширення інформації, не залякування, зазначив Козінчук

"Люди збирали боєприпаси на металобрухт": військовий психолог про війну на Донбасі

Військовий психолог, ветеран АТО Андрій Козінчук в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про проблеми інформування жителів Донбасу щодо загрози війни.

«З самого початку АТО, приблизно з 2015 року, інформування про вибухонебезпечні предмети було всюди: магазини, школи, стовпи, кіоски. Розповідали, що робити. За цей час люди адаптувалися і, дійсно, спостерігається таке притуплення. Сказати, що всі стали безтурботними - цього немає, але стали менше звертати на це увагу. На жаль, рівень інформатизації не такий високий. Ми, коли були в зоні АТО, були свідками того, як місцеві жителі могли збирати боєприпаси на металолом, просто ризикуючи своїм життям», - зазначив експерт.

Читайте також: "Викинути Росію силою": Кравчук оцінив варіант вирішення проблем з Донбасом

Популярні відео

Він вказав на проблему недостатнього інформування місцевого населення про небезпеки війни на Донбасі.

«Ми їздили по школах, розповідали вчителям і дітям. Потрібне саме поширення інформації, не залякування: якщо є міна - не чіпай, заборонено! Це інформація зараз одностороння, як інформація про шкоду для здоров'я на пачках сигарет. А повинна бути тристороння - через ЗМІ, зовнішню рекламу, лідерів громадської думки», - заявив Козінчук.

Читайте також: Треба готуватися до ескалації - військовий експерт пояснив, що відбувається на Донбасі

Раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" член української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш озвучив прогноз, що в України є можливість протягом найближчого десятиліття повернути контроль над окремими районами Донецької та Луганської областей.

Джерело Україна 24 Теги