Сапери працюють наосліп: військовий експерт про загострення на Донбасі

Російські війська під виглядом відступу залишають заміновані ділянки і не дають їх розміновувати

Сапери працюють наосліп: військовий експерт про загострення на Донбасі

Військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що на тимчасово окупованих територіях багато замінованих ділянок, і Росія перешкоджає роботі саперів.

Мусієнко, коментуючи намір США ввести санкції проти Росії, розповів, що загострення на Донбасі трапляються незалежно від того, чи посилюються санкції.

"Санкції носять тільки частковий характер. Якщо ми подивимося, то загострення і ескалація починалися до введення санкцій, що, снайперів не було чи підривів на фугасі?" - сказав експерт.

Читайте також: "Викинути Росію силою": Кравчук оцінив варіант вирішення проблем з Донбасом

Популярні відео

Мусієнко зазначив, що, поряд з роботою диверсійних груп, окупаційні війська залишають багато замінованих ділянок, які складно розмінувати.

"Є низка факторів. По-перше, є диверсійні групи противника, які можуть проникати. По-друге, під час так званого розведення або коли нібито противник відступає, вони залишають заміновані ділянки. Ясна річ, про це ніхто не попереджає, нормальних карт мінування просто немає, сапери там працюють наосліп. Заміновано дуже багато. Саме тому Україна неодноразово порушує питання про те, щоб нам допомагали наші партнери з ОБСЄ, розмінувати там є багато чого ще років на 10. Російські формування не завжди дають гарантії для того, щоб сапери нормально працювали", - сказав Мусієнко.

Читайте також: Треба готуватися до ескалації - військовий експерт пояснив, що відбувається на Донбасі

Раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" член української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш озвучив прогноз, що в України є можливість протягом найближчого десятиліття повернути контроль над окремими районами Донецької та Луганської областей.

Джерело Україна 24 Теги