Частина вакцин від COVID-19 летить у сміття — чиновник розповів чому

Олег Рубан розповів, чому лікарі викидають вакцини від коронавірусу та відмовляються від щеплення

Частина вакцин від COVID-19 летить у сміття — чиновник розповів чому

Лікарям доводиться викидати невикористані вакцини від коронавірусу, якщо флакон, розрахований на 10 доз, не встигають використовувати протягом 6 годин. Ситуацію прокоментував начальник ГУ Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан в ефірі каналу "Україна 24".

"Це стосується всіх вакцин, які мають великий розлив на кілька доз. Це звичайна практика в медицині та імунізації з приводу великого розливу. Необхідно створити логістику й створити черги для проведення одночасної вакцинації кількох людей. Головне, що зараз можна сказати, що в України вже є вакцина, яка дозволить знизити епідемію. Не варто робити з цього негатив", — сказав він.

Читайте також: Вакцинація в Україні: експрем'єр виступив з несподіваною пропозицією

Рубан відповів, чому йде багато відмов від вакцинації.

"Сьогодні є проблема в прозорості інформації. Та вакцина, яка до нас приїхала, була зареєстрована за шість годин. Не довели всю інформацію про її безпеку. Центр, який давав дозвільні документи, дав їх несвоєчасно. Тому виникають непорозуміння. Це завдання Міністерства охорони здоров'я (довести всю інформацію до населення — ред.)", — сказав він.

Раніше голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко розкритикував темпи вакцинації від коронавірусу в Україні.

Джерело Україна 24 Теги