"Темпи вакцинації мізерні": академік назвав причини

Сергій Комісаренко розкритикував організацію вакцинації від коронавірусу в Україні

"Темпи вакцинації мізерні": академік назвав причини

В Україні зберігається дуже низький рівень вакцинації від коронавірусу. Про причини розповів академік, голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Хоча вакцинація у нас формально і почалася, фактично її немає. Візьмімо країни, які є лідерами та демонструють повагу до свого населення, які все зробили, щоб вакцинація проходила ефективно. У першу чергу, це Ізраїль, де вже 90% населення отримали вакцину. І з них 37% вакциновані двічі, тобто вже повністю захищені.

Другий приклад — Велика Британія. Там був спалах, вона була негативним лідером в Європі. І вона вже вакцинувала 30% свого населення. І США - Байден пообіцяв 100 млн доз, і темпи вже значно кращі, ніж 100 млн за 100 днів. Я думаю, США повністю завершать вакцинацію десь у вересні", — сказав він.

Читайте також: Вакцинація в Україні: експрем'єр виступив з несподіваною пропозицією

Популярні відео

Також Комісаренко розповів, чому тільки 30% лікарів в Україні готові вакцинуватися від коронавірусу.

"Я думаю, тут багато причин. Якась недовіра, політики так часто говорять про проблеми з вакцинацією. У нас дуже сильна антивакцинальна пропаганда, хоча люди повинні розуміти, що вони себе рятують, коли вакцинуються. Вони вберігають себе від важкої хвороби з серйозними наслідками.

Я чув, що у нас залишаються невикористані вакцини. Я думаю, що здоровий глузд підказує дозволити вакцинувати людей і поза пріоритетних списків", — сказав він.

Читайте також: "Підробити неможливо": українцям видаватимуть довідки про вакцинацію від коронавірусу

Академік підкреслив, що Україні необхідно якнайшвидше нарощувати темпи вакцинації.

"У нас темпи настільки мізерні, що серйозно їх розглядати не можна. Ми пізно починаємо, пізніше, ніж інші країни, але все одно ми повинні налагодити все якнайшвидше. Нам потрібно, щоб було провакциновано не менше 80% людей, щоб хвороба зникла", — сказав він.

Раніше керівник відділу вакцин Food and Drug Administration Костянтин Чумаков порівняв вакцину, отриману Україною, з AstraZeneca і Pfizer.

Джерело Україна 24 Теги