"Ефективність нижча": лікар порівняв вакцину, отриману Україною, з AstraZeneca і Pfizer

Експерт розповів, чим відрізняється індійська вакцина від інших

"Ефективність нижча": лікар порівняв вакцину, отриману Україною, з AstraZeneca і Pfizer

Керівник відділу вакцин Food and Drug Administration Костянтин Чумаков розповів в ефірі каналу "Україна 24" про індійську вакцину CoviShield, яку отримала Україна.

"Ця вакцина, найімовірніше, так само добра, як і AstraZeneca, її ефективність може бути трішки нижча, ніж у РНК-вакцин, проте вона цілком захищає вас від захворювання і, найголовніше - від важких форм хвороби. Якщо можна так висловитися, це індійський варіант, певний дженерик вихідної вакцини, яку створила фірма AstraZeneca.

Moderna і Pfizer, безумовно, лідирують, для них проведені повноцінні якісні клінічні випробування, які показали максимальну ефективність. AstraZeneca теж працює, її заявлена ​​ефективність трохи нижча, але це краще, ніж нічого, 70-80% це дуже добре", — сказав він.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу — ексміністерка оцінила можливість летальних випадків

Популярні відео

Також експерт висловився про російську вакцину.

"Інформації про "Супутник V" досі немає, і я не впевнений, що вона коли-небудь буде, тому що третя фаза випробувань зупинена у зв'язку з тим, що почалася масова вакцинація, і провести випробування вже неможливо. Захворюваність знижується, але шляхом вакцинації чи це загальний процес усього світу — сказати важко. Великий скепсис викликав процес впровадження цієї вакцини, коли її стали застосовувати, не перевіривши, працює вона чи ні. Судячи з чуток, найімовірніше, вона працює", — сказав він.

Раніше заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про можливі ускладнення після вакцинації від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги