Нормандський формат добігає кінця — експерт назвав причини його неефективності

Політичний експерт розповів, хто може підтримати Україну в переговорах щодо Донбасу

Нормандський формат добігає кінця — експерт назвав причини його неефективності

Нормандський формат переговорів щодо Донбасу добігає кінця — таку думку висловив політичний експерт Олег Петровець в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми повинні розуміти, що у Байдена є серйозне загострення проти Путіна, він це відкрито демонстрував і під час передвиборчої кампанії, і після, і ці висловлювання на підтримку України (зокрема, недавня заява Байдена про те, що США беззастережно визнають Крим територією України - ред.) також недвозначні. Вони чітко демонструють позицію Білого дому.

Але є важливий момент. Ми, найімовірніше, спостерігаємо завершення "Нормандії" в такому вигляді, в якому вона є, бо ефективності немає. І похідний від Нормандського Мінський процес абсолютно атрофований, всі це чітко бачать з літа. Навіть якщо влада про це не говорила, ми бачимо, що крім балаканини, там нічого немає", — сказав він.

Читайте також: "Десятки років тривати не буде": в ТКГ спрогнозували, коли Україна поверне Донбас

Популярні відео

Експерт назвав причини, через які Нормандський формат неефективний.

"Чому "Нормандія" не спрацювала? Я вважаю тому, що Франція і Німеччина дуже тісно економічно пов'язані з Росією, і як наслідок, вони не можуть відкрито відстоювати демократичну позицію України. Диявол криється в деталях, і в цьому випадку "диявол" — це економічні відносини та гроші, які встали між Росією і Францією з Німеччиною.

Залучення США якраз дало б можливість більш рішучих кроків щодо Росії, зокрема, у санкційному порядку. В такому випадку Росія позбавляється економічного важеля впливу, зокрема, газового та енергетичного, як це було в Нормандському форматі", — сказав він.

Раніше військовий експерт Олег Жданов в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав три варіанти вирішення конфлікту на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги