У МОЗ розповіли про можливі ускладнення після вакцинації

Віктор Ляшко вважає, що повідомлення про реакцію в місці ін'єкції будуть з'являтися часто

У МОЗ розповіли про можливі ускладнення після вакцинації

Після вакцинації від коронавірусу у пацієнтів може спостерігатися підвищена температура і почервоніння на місці уколу.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Коли говоримо про несприятливі події після імунізації, це не означає, що несприятливі події спричинені імунізацією. І ми з перших днів відкриті для населення, ми повідомлятимемо про всі випадки як інфікування, так і летальні випадки, кількість вакцинованих і про несприятливі події, які з'являються", - заявив заступник міністра.

Читайте також: Призначена для бідних - імунолог жорстко розкритикував індійську вакцину

Ляшко розповів, якими можуть бути "несприятливі події" після імунізації:

"Це почервоніння в місці уколу, незначне підвищення температури, іноді в місці ін'єкції з'являються папули, це трапляється в 5-7% випадків. Але є і випадки анафілактичного шоку - один на мільйон. Коли ми говоримо про коронавірусну хворобу, ковідну вакцину, таких випадків реєструється 4,5 на мільйон. В Україні таких випадків не було".

Популярні відео

Заступник глави МОЗ підкреслив, що йдеться про наймасштабнішу кампанію профілактики у світі, тому, виходячи з кількості провакцинованих, часто будуть з'являтися повідомлення про реакції в місці ін'єкції.

"Не треба панікувати. Якщо є незвичні симптоми, одразу потрібно звернутися до сімейного лікаря або до лікаря, який робив ін'єкцію. Жодних капустяних листків, посипання сіллю", - зазначив він.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: Тимошенко розповіла про втрачений шанс України

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" лікарка-інфекціоністка Тетяна Логінова розповіла, що вакцина від коронавірусу у вигляді спрею, у випробуваннях якої може взяти участь Україна, є гарною альтернативою традиційному щепленню.

Джерело Україна 24 Теги