До вакцинації є велике питання: ексміністерка назвала промахи МОЗ

Зоряна Скалецька розповіла про зростання захворюваності на коронавірус і недоліки у вакцинації

До вакцинації є велике питання: ексміністерка назвала промахи МОЗ

В Україні сплеск захворюваності на коронавірус. Чому він стався, розповіла ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька в ефірі каналу "Україна 24".

"Середина лютого завжди є періодом сплеску всіх респіраторних захворювань. І грип, і коронавірус — було очікування зростання в середині лютого. Чому зростає захворюваність — наклалося багато різних факторів. Зараз вже у Східній Європі активно поширюється новий штам, досить активний британський. Також має місце зміна ставлення людей до лікування. Вже менше легковажних людей, які думають "я вдома відлежуся", і при показаннях погоджуються на госпіталізацію.

До того ж люди знову розслабилися, почали спілкуватися, той страх, як в листопаді, коли лікарні були переповнені, пройшов, і менше дотримуються дистанції. Досі не дотримуються обмежень, що встановлені в країні. А вони незначні в порівнянні з Європою, де є і комендантські години, і штрафи, і їх дійсно стягують з людей. У нас слабка система обмежень, пов'язаних з карантином і епідемічними заходами. Все це вплинуло на те, що трапився сплеск в середині лютого", — сказала вона.

Читайте також: Вакцинація від COVID-19: лікарка назвала побічні ефекти

Популярні відео

Також Скалецька розкритикувала організацію першого етапу вакцинації.

"Насправді, крім введення обмежувальних заходів, питання в тому, чи зможемо ми провести належним чином вакцинацію. Міністерство допускало, що ми будемо вакцинувати 4,5 млн на місяць, а може 5-7. Це нереалістичні цифри, Європа це показує. Є промахи організаційні навіть на першому етапі, найпростішому — коли вакцинують людей на роботі, не потрібно їх шукати, чекати, коли вони прийдуть, або вони пропустять свою чергу. Другий, третій, четвертий етап буде набагато складніше провести. І те, що перший етап організований з такими темпами — всього тисяча людей за день, — це велике питання до організаторів", — сказала вона.

Раніше лікар-імунолог Андрій Волянський розповів про моменти, що викликають питання, з вакцинацією в Україні.

Джерело Україна 24 Теги