Україна отримала від НАТО попередження щодо Росії - ексрозвідник розкрив деталі

За словами Миколи Маломужа, "Україна сьогодні в зоні ризику"

Україна отримала від НАТО попередження щодо Росії - ексрозвідник розкрив деталі

Розвідка Естонії попередила Україну та країни Балтії про зростання ймовірності нападу російських військ через територію Білорусі, але в найближчі місяці і навіть роки Кремль до такого сценарію не вдасться.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів ексголова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

"Я вважаю, що Естонія була уповноважена від країн НАТО озвучити цей сценарій. Але ми маємо реальну інформацію, що Росія розглядає декілька сценаріїв, включаючи проведення або локальних, або масштабних військових операцій на території Білорусі у випадку, як вони говорять, дестабілізації там ситуації і панування неросійських сил", - повідомив він.

Читайте також: Мета Росії інша — політолог пояснив, чому не було анексії ОРДЛО

Популярні відео

Маломуж уточнив, що проведення локальних операцій щодо України та країн Балтії – це лише сценарій, і спрогнозував, що Росія "не проводитиме таких операцій у найближчі місяці, а можливо і роки".

"Надзвичайно потужно відпрацьована нова модель протидії Росії країнами НАТО. Новий президент США і лідери країн Євросоюзу на мюнхенській конференції погодили позицію посилити оборонну складову країн НАТО, Європейського Союзу. Президент США Байден сказав – ми будемо згідно з 5 статтею статуту НАТО діяти на будь-які локальні агресії, середнього рівня або масштабні щодо країн-учасниць. Розвідка Естонії озвучила цей сценарій як попередження, що вони готові протидіяти. Про ці плани відомо не тільки Естонії, але і США, і Європі, і Україні, тому підготовка буде надзвичайно високого рівня. І Україна сьогодні в зоні ризику, але вона готова до будь-яких операцій Росії", - пояснив він.

Читайте також: Окупанти самі винні – юрист про серйозну проблему Росії в Криму

Ексголова Служби зовнішньої розвідки вважає, що "посилення позиції Росії в Білорусі буде потужним, щоб охопити весь сектор контролю України по всьому периметру". Водночас, на його думку, реальних широкомасштабних військових операцій Росія на сьогоднішній день не проводитиме.

Нагадаємо, в Естонії розвідка оприлюднила річний звіт, в якому йдеться про зростання загрози нападу Росії на Україну через територію Білорусі.

Раніше військовий експерт Олег Жданов в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав три варіанти вирішення конфлікту на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги