Вакцинація від коронавірусу - названі побічні ефекти від щеплення

Українцям порадили не робити щеплення без консультації лікаря

Вакцинація від коронавірусу - названі побічні ефекти від щеплення

Імунолог Олег Назар в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про можливі побічні ефекти після вакцинації від коронавірусу, а також назвав протипоказання до щеплення.

"Можуть бути місцеві реакції – почервоніння, свербіж, місцеві алергічні реакції. Це допускається. Другий момент – можливі системні реакції. Це підвищення температур, може бути запаморочення... Приблизно в 5-10% можуть бути", - повідомив лікар.

Читайте також: Призначена для бідних - імунолог жорстко розкритикував індійську вакцину

Популярні відео

Назар зазначив, що вакцинації має передувати огляд лікаря, який би сказав, можна вакцинуватись чи ні.

"Є певні протипоказання для будь-якої вакцинації, вони більш-менш стандартні. Перше – наявність тяжких поствакцинальних ускладнень у минулому на будь-яку вакцину, тяжкі алергічні реакції на будь-яку вакцину, неврологічні захворювання або просто захворювання в стадії загострення. Ми не проводимо вакцинацію як у роликах рекламних - під'їхав до заправки, виставив руку чи зад, вкололи і поїхав собі. Лікар має оглянути і дати рекомендації", - сказав імунолог.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: Тимошенко розповіла про втрачений шанс України

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" лікарка-інфекціоністка Тетяна Логінова розповіла, що вакцина від коронавірусу у вигляді спрею, у випробуваннях якої може взяти участь Україна, є хорошою альтернативою традиційному щепленню.

Джерело Україна 24 Теги