Українцям дозволили змінювати по батькові: експертка розповіла, як це зробити

Експертка пояснила, що потрібно зробити, щоб змінити свої дані

Українцям дозволили змінювати по батькові: експертка розповіла, як це зробити

Кабмін дозволив українцям змінювати по батькові. Раніше це можна було зробити, якщо батько змінив своє ім'я або якщо відомості про нього прибрали зі свідоцтва про народження. З 1 січня список причин розширився — змінити по батькові можна, якщо батько помер, зник, не бере участі в житті дитини або вписаний у свідоцтво зі слів матері. Подробиці розповіла керівниця райвідділу міжрегіонального управління Мін'юсту Карина Мінчук в ефірі каналу "Україна 24".

"За півтора місяця у нас вже 572 людини подали заяви про зміну по батькові, і 114 вже цим скористалися. Зараз це можна зробити за своїм бажанням. Багато людей чекали ухвалення цього закону. Вже 2 січня, як тільки РАЦСи відкрилися, вже зверталися люди із запитом про зміну по батькові. Зазвичай це відбувається, коли не дуже хороші взаємини з батьком або просто хочуть, щоб по батькові красиво звучало", — сказала вона.

Читайте також: Записатися на вакцинацію можна буде онлайн: подробиці від міністра

Популярні відео

Мінчук пояснила, як відбувається офіційна зміна паспортних даних.

"З 14 до 16 років можна змінити по батькові за згодою батьків. Тобто дитина після отримання паспорта може звернутися в РАЦС за місцем проживання із заявою про зміну по батькові. Потрібно взяти паспорт, свідоцтво про народження, фото 3х4, і з 14 до 16 років можна це зробити за згодою обох батьків, або одного, якщо батька немає. Якщо є суперечка, то її можна вирішити в відділі опіки. А з 16 років батьків вже ніхто не питає, й ім'я, по батькові або прізвище можна змінити на будь-яке інше", — сказала вона.

Експерт додала, що заяви розглядають дві інстанції — РАЦС і поліція, кожна проводить свою перевірку. Після дозволу поліції РАЦС запрошує людину на підписання заяви та потім на отримання нового документа.

Раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про нововведення щодо реєстрації місця проживання.

Джерело Україна 24 Теги