"Це прекрасно": в "Слузі народу" похвалили випробування нової вакцини на українцях

Проте сам нардеп не став би брати участь в експерименті

"Це прекрасно": в "Слузі народу" похвалили випробування нової вакцини на українцях

Депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Олександр Качура позитивно оцінює можливу участь України у випробуваннях нової індійської вакцини від коронавірусу.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

"Я проти випробувань на людях не в добровільному порядку, але тут не йдеться про недобровільний порядок випробування медикаментів, вакцин і т.д. З іншого боку, можна з упевненістю сказати, що це світова практика. Зараз це підняли на поверхню, тому що щось Степанов сказав, і пішли коментарі. Але це ж прекрасно, якщо нові технології розвиваються, якщо дається можливість без якоїсь ін'єкції вилікувати коронавірус. Якщо такі технології будуть, треба ними скористатися. А ті країни, які братимуть участь у цій програмі, першими отримають таку можливість", - сказав нардеп.

Читайте також: Індійська вакцина для України: з’явилися несподівані подробиці про препарат

Популярні відео

Проте сам нардеп, за його словами, не став би брати участь у таких випробуваннях.

"Думаю, тут медики насамперед мають говорити про те, як проходитимуть випробування. Але з людської точки зору я б особисто і члени моєї родини не брали участі в таких випробуваннях. Але з медичної точки зору в цьому є здоровий глузд", - сказав Качура.

Читайте також: Лікар назвав головні проблеми вакцинації українців від коронавірусу

24 лютого міністр охорони здоров'я Максим Степанов після повернення з Індії сказав, що домовився з компанією Bharat Biotech про проведення в Україні третьої стадії випробування нової вакцини у вигляді спрею для носа. За словами міністра, в разі проведення випробувань і доведеності ефективності вакцини в України буде пріоритетний доступ.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" академік, голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко розповів, що немає ніяких підстав не довіряти індійській вакцині, перша партія якої прибула в Україну.

Джерело Україна 24 Теги