Кравчук пояснив, навіщо Росія блокує Мінські домовленості

Голова української делегації в ТКГ сподівається, що Україна спільно з США і Європою зможе натиснути на РФ, щоб вона дотримувалася міжнародного права

Кравчук пояснив, навіщо Росія блокує Мінські домовленості

Віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков заявив, що переговорний процес на Мінському майданчику практично заблокований вже більше півроку. Голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук погоджується з цією думкою, оскільки Росія навмисно блокує угоди.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

"Я згоден з Олексієм Резніковим: дійсно, мінський процес заблокований Росією, але він заблокований ще й тому, що така стратегія у Росії. Вони ведуть агресію, окупували Крим і частину Донбасу, і не збираються розблоковувати або деокупувати ті території, і хочуть таким чином тиснути не тільки на Україну, а й в цілому за її межами", - сказав Кравчук.

Читайте також: Україна зрозуміла, що не зможе надурити Росію – Ляшко про Мінські домовленості

Популярні відео

Політик зазначив, що Мінські домовленості виконати неможливо.

"Ще є одна річ - документи, які були прийняті в мінському процесі, такі, що їх виконати неможливо. Тобто вони заздалегідь були сформульовані так, що реально домогтися їх виконання неможливо. Ми вважаємо, по-перше, що світ і Україна повинні знати, що блокується, і по-друге, що вони прийняті в складний час і підписані в той момент, коли було дуже складно їх не підписати, але підписані без глибокого аналізу наслідків", - сказав Кравчук.

Читайте також: Учасник ТКГ щодо Донбасу: Відмовлятися від "Мінська" не потрібно, але альтернатива є

Проте, за словами Кравчука, Україна дотримується угоди, щоб показати, як Росія ставиться до дотримання домовленостей.

"Чому Україна дотримується Мінських угод? Тому, що ми бачимо, як на наших очах змінюється ставлення Європи, США до ситуації на Донбасі та в Криму, лунають голоси, що Росія має бути поставлена ​​в такі рамки, щоб дотримуватися міжнародного права. Сама Україна натиснути на Росію не може, але ситуація в світі змінюється, півроку тому Європа інакше дивилася на Росію, США не робили такої точної і ясної риторики по відношенню до Росії", - сказав Кравчук.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" відомий журналіст Дмитро Гордон висловив думку, що Україна не може собі дозволити виконати Мінські угоди, оскільки це загрожує їй розпадом.

Джерело Україна 24 Теги