Вакцинація від COVID-19: лікарка назвала побічні ефекти

Головна інфекціоністка Вінницької області розповіла, що може статися з людиною після щеплення

Вакцинація від COVID-19: лікарка назвала побічні ефекти

В Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу. Головна інфекціоністка Вінницької області Лариса Мороз розповіла в ефірі каналу "Україна 24", які можуть бути побічні ефекти від вакцинації.

"Побічні ефекти є у будь-якого імунобіологічного препарату, який застосовується для профілактики. Найпотужніші локальні реакції — коли ми вводимо правцевий анатоксин, там болючість, припухлість, у деяких випадках може бути абсцес, ті, хто вакцинувався, знають, що це таке.

При вакцині від грипу теж можуть бути перші ознаки небажаних проявів, вони всі описані в усіх міжнародних інструкціях. Перші основні побічні дії відбуваються в перші години після того, як пройдена вакцинація - може бути головний біль, біль в точці ін'єкції, підвищена температура", — сказала вона.

Читайте також: "Діалог з вакцинації провалений": експерт розповів, як виправити ситуацію

Популярні відео

Лікарка наголосила, що вакцинація допоможе стримати епідемію коронавірусу.

"Карантинні заходи у нас в країні й добре поставлене лікування визнають фахівці з ЄС, і я вірю, що вакцинація допоможе зупинити пандемію. Це така само респіраторна інфекція, як банальний грип, ми повинні її зробити керованою", — сказала вона.

Раніше лікарка-інфекціоністка Тетяна Логінова назвала альтернативу щепленню.

Джерело Україна 24 Теги