Вакцинація від COVID-19: лікарка розповіла, чи чекати на кращу вакцину

Євгенія Менжуліна пояснила, чи небезпечні нові штами коронавірусу

Вакцинація від COVID-19: лікарка розповіла, чи чекати на кращу вакцину

Британський штам COVID-19 виявлено вже в 101 країні, а південноафриканський — в 51. Інфекціоністка Євгенія Менжуліна розповіла в ефірі каналу "Україна 24", наскільки небезпечні нові штами.

"Ми попереджаємо, що цей рік такий само, як минулий, він карантинний, і бажано не робити переміщень без крайньої потреби. Туристичні, розважальні поїздки — зараз від них краще відмовитися. Але люди не хочуть нас чути, вони хочуть подорожувати, побути в горах або зустріти весну в Європі. Це призведе до циркуляції нових штамів. Це нормально, вірус хоче вижити", — сказала вона.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу — лікарка назвала альтернативу щепленню

Популярні відео

Також лікарка відповіла на запитання, чи буде вакцина CoviShield, завезена в Україну, діяти на нові штами, і чи потрібно вакцинуватися зараз, чи варто почекати вакцину кращу.

"Зараз дуже складно зробити висновки про те, як працює вакцина в цілому. Ми набуваємо цей досвід разом з людьми, які роблять щеплення, і дивимося на імунологічну відповідь. Це стосується будь-якої вакцини. Чи працюватиме та вакцина, яку привезли в Україну, проти нових штамів, складно сказати. Може бути, що не працюватиме. Є ж заяви від ВООЗ, що вакцина від грипу не збігалася на 100% з кількістю штамів грипозної інфекції. Те саме може статися і з коронавірусом.

Чекати чогось краще — я не впевнена, що ми чогось дочекаємося, а якщо і дочекаємося, то не раніше другої половини року. А хвороба є вже зараз, вона розповсюджується, люди хворіють важко. Краще зробити щеплення тим, що у нас є сьогодні", — сказала вона.

Раніше лікар Сергій Дубров розповів, коли в Києві розпочнеться вакцинація від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги