Росія взяла у полон українське населення — політолог про нове ускладнення на Донбасі

Володимир Лупацій висловився про засідання Генасамблеї ООН з приводу Росії та про блокування КПВВ

Росія взяла у полон українське населення — політолог про нове ускладнення на Донбасі

Тотальний тиск на країну агресора - такою була тема засідання Генеральної асамблеї ООН, скликаного за ініціативою України. Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба. За його словами, зараз головне завдання — не допустити подальшого впливу Москви на окупованих територіях. Ситуацію прокоментував політолог Володимир Лупацій в ефірі каналу "Україна 24".

"Я думаю, в цьому випадку Україна по максимуму використовувала засідання Генасамблеї ООН. Якщо коротко, я б сказав так: це дискредитація члена Радбезу ООН в очах учасників Генеральної асамблеї. Україні вдалося продемонструвати, що Росія не виконує Мінськ. Вона його не просто не виконує, а й руйнує його. Прикладом невиконання є блокування доступу місії ОБСЄ на територію і на українсько-російський кордон.

Також дуже важливо було акцентувати на тому, що деіндустріалізація регіону створює загрозу екологічної катастрофи транснаціонального характеру. Потрібен допуск міжнародної моніторингової місії для оцінки ситуації в цьому питанні", — сказав він.

Читайте також: Бойовики не пускають жителів ОРДЛО до України: з'явилися нові подробиці

Популярні відео

Також експерт висловився про блокування відкриття контрольних пунктів в'їзду-виїзду російською стороною.

"Це не нові дії з боку Росії. Це підтверджує, що виконання Мінських угод не належить до геополітичних пріоритетів Російської Федерації. Вони скористалися умовами боротьби з пандемією та остаточно відрізали, взяли в полон населення тимчасово окупованих територій. Мета — обрізати будь-які людські відносини та повністю переключити людей на російську тему. Це фактично примус для прискорення паспортизації та реалізації стратегії "вичавленого лимона". З одного боку, деіндустріалізувати, з іншого — витиснути до себе активне і кваліфіковане населення", — сказав він.

Читайте також: У Москви нервова реакція — Гармаш пояснив нове загострення на Донбасі

Додамо, російська сторона знову зірвала відкриття КПВВ на окупованих територіях Донбасу. Відкрити пункти в Золотому і м. Щастя повинні були ще вчора, 24 лютого, але окупанти відмовилися відкривати КПВВ зі свого боку. Роботу КПВВ на Донбасі російська сторона блокує з осені минулого року.

Джерело Україна 24 Теги