Україна візьме участь у випробуваннях індійської вакцини від COVID-19: думка лікаря

Андрій Алфьоров розповів, чи можна довіряти вакцині з Індії

Україна візьме участь у випробуваннях індійської вакцини від COVID-19: думка лікаря

В Україну прибула вакцина проти коронавірусу CoviShield з Індії, її розвозять по регіонах. Інфекціоніст Андрій Алфьоров розповів в ефірі каналу "Україна 24", чи може вакцинація нашкодити людині.

"Моя думка з приводу вакцинації загалом, не тільки від коронавірусу, абсолютно позитивна. Це той винахід людства, який дозволив зменшити захворюваність різними хворобами та значно знизити смертність. Найяскравіший приклад — натуральна віспа, те захворювання, з яким людство надовго попрощалося завдяки вакцинації.

Що стосується вакцини від коронавірусу, зокрема тієї, яка була доставлена, є багато спірних питань і думок з цього приводу. Особисто я б нею вакцинувався. Там є нюанс з приводу того, що немає достатніх даних про ефективність і безпеку в осіб старшої вікової групи, які якраз потрапляють до групи ризику. З цього приводу дійсно результатів ще немає і я не можу говорити", — сказав він.

Читайте також: Україна отримала вакцину від COVID-19: що про неї відомо

Популярні відео

Також лікар прокоментував новину про те, що Україна візьме участь у клінічних випробуваннях індійської вакцини у вигляді спрею або крапель.

"Зараз є багато думок, що хочуть проводити випробування, "як на піддослідних кроликах". Але вже не один десяток років клінічні дослідження найрізноманітніших препаратів проводяться по всьому світу. Що таке клінічне випробування і перша його фаза? Це дослідження, яке проводиться на обмеженій кількості добровольців молодого і середнього віку, які здорові, не мають хронічних важких захворювань. Насамперед ця фаза спрямована на те, щоб з'ясувати безпеку препаратів. У різних країнах це по-різному, буває, що за це й платять", — сказав він.

Раніше заступник мера Києва Віталія Кличка Володимир Бондаренко розповів, як проходитиме вакцинація в столиці.

Джерело Україна 24 Теги