Україна отримала вакцину від COVID-19: що про неї відомо

Хто виробляє вакцину CoviShield і яка її ефективність — думки лікарів

Україна отримала вакцину від COVID-19: що про неї відомо

Що відомо про вакцину з Індії CoviShield, яку за скороченою процедурою офіційно зареєстрували в Україні, та яку ефективність має цей препарат - деталі в сюжеті каналу "Україна 24".
   
Препарат Covishield виготовляють на індійському заводі сироватки крові. Це один з найбільших виробників вакцин у світі. Саме він отримав ліцензію на виробництво шведсько-британського препарату AstraZeneca. Цю векторну вакцину виготовили з вірусу, яким заражаються шимпанзе, — аденовірусу — і частини гена коронавірусу.

"В організмі у людини виробляються білки й аденовірусу, і коронавірусу. І вже на ці білки виникає імунна відповідь. І потім, коли вже входить справжній "дикий" коронавірус, вже є відповідь", — розповів лікар-імунолог Андрій Волянський.

Читайте також: Потрібен мільйон доз: у Кличка розповіли, кого вакцинуватимуть у Києві

Популярні відео

Щеплення препаратом роблять, як і більшістю вакцин, двічі. Однак з різним інтервалом — від чотирьох до дванадцяти тижнів між першою і другою дозами. За останніми дослідженнями, саме максимальний інтервал має найбільшу ефективність.

"Друга доза – якщо її вводити досить швидко, тобто раніше ніж 6 тижнів, ефективність незначна. Десь на 25 відсотків ефективність нижча, ніж у тих протоколах, де друга доза вакцини AstraZeneca вводиться десь після 12 тижнів, там ефективність буде 81,3 відсотка", — пояснив інфекціоніст Вадим Арістов.

Читайте також: Академік розповів, чи можна довіряти індійській вакцині від коронавірусу

Раніше низка європейських країн — зокрема, Франція, Німеччина, Австрія — не рекомендували використовувати AstraZeneca для людей, яким більше ніж 65 років. У відповідь в AstraZeneca заявили, що антитіла виробляються проти вірусу в усіх вікових групах, зокрема й у літніх людей. CoviShield — безпроблемна з огляду на умови зберігання вакцина. Її можна тримати за температури 2-8 градусів тепла — на відміну від Pfizer, який потрібно зберігати за мінус 70 градусів.

117 тисяч доз цього препарату ми очікуємо за програмою COVAX у березні. Сьогодні Pfizer офіційно зареєстрували в Україні, однак, де його вироблятимуть - поки невідомо.

Джерело Україна 24 Теги