Академік розповів, чи можна довіряти індійській вакцині від коронавірусу

За словами Сергія Комісаренка, AstraZeneca не встигає випускати необхідну кількість вакцини, і віддала виробництво на аутсорсинг

Академік розповів, чи можна довіряти індійській вакцині від коронавірусу

Академік, голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що немає ніяких підстав не довіряти індійській вакцині, перша партія якої прибула до України.

"Я знаю, що інститут сироваток - це найбільше у світі підприємство, яке виготовляє найбільшу кількість вакцин. В Індії дуже потужна промисловість та імунобіологічна промисловість, вони готують вакцини проти великої кількості захворювань, у мене немає ніяких побоювань з приводу якості цього заводу", - сказав учений.

Читайте також: "Треба заспокоїти суспільство": інфекціоніст про проблему з індійською вакциною

Популярні відео

Комісаренко зазначив, що індійський завод працює за системою аутсорсингу, оскільки підприємства AstraZeneca не справляються з виробництвом через велику кількість замовлень.

"Цей завод - типовий приклад передачі технологій, так званий аутсорсинг, тоді, коли виробник вакцини просто не може задовольнити весь ринок. Уявіть - зробити для світу понад 10 млрд вакцин. Зараз Євросоюз вимагає від AstraZeneca, щоб вони їм поставили велику кількість. У Німеччині вакцини Phizer вже немає, і зараз вони проводять вакцинацію AstraZeneca", - сказав Комісаренко.

Читайте також: "Це не AstraZeneca": експерт розповів, що за вакцину везе Степанов до України

Також академік закликав не боятися щеплення.

"Щеплення від коронавірусу - це приблизно те ж саме, що проти вірусу або іншого інфекційного захворювання. Ви відчуєте невеликий укол, який, можливо, трохи болючіший, ніж укус комара, і нічого більше", - сказав учений.

Нагадаємо, раніше лікар-інфекціоніст Андрій Александрін в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що під час вакцинації від коронавірусу в Україні головними проблемами залишаються підготовка медперсоналу та зберігання препарату.

Джерело Україна 24 Теги