У Москви нервова реакція - Гармаш пояснив нове загострення на Донбасі

У ТКГ пояснили, навіщо Кремлю потрібен був режим тиші

У Москви нервова реакція - Гармаш пояснив нове загострення на Донбасі

Член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому Росія повернулася до тактики військової ескалації конфлікту на Донбасі.

Він зазначив, що Росії потрібен був режим тиші на Донбасі, щоб послабити роль і вплив "нормандської четвірки".

"У ТКГ є ОРДЛО, Росія вдає, що вона там посередник, і немає Німеччини та Франції. А ось у "нормандській четвірці" Росія - сторона конфлікту і немає ОРДЛО, тому Росії було вигідно все спустити на рівень ТКГ. Мало того, вони ж навіть під час режиму тиші постійно вимагали суб'єктивізації, придумували якісь відеоконференції. Навіть МАГАТЕ звертається до нас з проханням перевірити ядерні об'єкти, а ОРДЛО вимагають, щоб МАГАТЕ спілкувалося з ними, але це неможливо, оскільки їх не існує юридично. І всі зусилля спрямовані на суб'єктивізацію. Коли Росія побачила, що це не спрацювало, знову почала застосовувати свій військовий інструмент, і вона це робитиме й надалі, поки ми та наші партнери її не послаблять", - пояснив Гармаш.

Читайте також: Переговори щодо Донбасу: Кравчук пояснив жорстку заяву про Росію

Популярні відео

Також учасник ТКГ зазначив, що одним з елементів зміни політики України щодо Донбасу і війни з Росією є санкції.

"Ми якось забуваємо, що в нас війна не на Донбасі, взагалі війна гібридна, з Російською Федерацією, є ще Крим, інформаційний вплив. Політична сила Медведчука і його телеканали - це теж елементи війни. Тому зараз йде комплексна зміна політики України, реагування на цю війну. Саме все це в комплексі й викликає нервову реакцію Москви, яка не визначилася, як їй реагувати, і реагує, як завжди - "спочатку бий в морду, а потім розберемося", - сказав він.

Читайте також: "Треба зробити Росії боляче": ексміністр пояснив, як повернути мир на Донбас

Раніше військовий експерт Олег Жданов в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав три варіанти вирішення конфлікту на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги