Лікар назвав головні проблеми вакцинації українців від коронавірусу

З боку уряду є "величезна кількість питань" щодо організації вакцинації, зазначив Андрій Александрін

Лікар назвав головні проблеми вакцинації українців від коронавірусу

Під час вакцинації від коронавірусу в Україні головними проблемами залишаються підготовка медперсоналу та зберігання препарату.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" лікар-інфекціоніст Андрій Александрін.

"Те, що вакцина приїхала в Україну - це вже добре. Компанія AstraZeneca, яка є брендом в імунобіологічних препаратах, зокрема посприяла, щоб індійський аналог був перекваліфікований ВООЗ - це другий плюс", - зазначив він.

Читайте також: Індійська вакцина в Україні: експерт розповів, хто першим її отримає

Популярні відео

При цьому Александрін підкреслив, що "є низка проблем, пов'язаних з організацією вакцинопрофілактики в нашій країні, яка вимагає серйозних напрацювань".

"Це підготовка медперсоналу, а також організація холодового ланцюга для зберігання вакцин у нашій країні. І як це  відтворюватиметься на місцях - залишається великим питанням. За нашим законодавством, в Україні має відбуватися реалізація лише тієї вакцини, яка має дозвіл (прекваліфікацію) ВООЗ. Якщо ми говоримо про організацію процесу, то з боку нашого уряду є величезна кількість запитань, і поки ми не отримали достатньої кількості відповідей на те, щоб це було безпечним процесом", - сказав він.

Читайте також: "Хтось намагається зробити хайп": Степанов про скандал із закупівлею вакцин

Нагадаємо, перша партія вакцин від коронавірусу Covishield 23 лютого прибула з Індії до України. Літак з вакцинами приземлився в Міжнародному аеропорту "Бориспіль".

Джерело Україна 24 Теги