"Свято з антиукраїнським душком": психолог про те, як українці ставляться до 23 лютого

Експерт розповів, чому 23 лютого виявилося живучішим за інші свята

"Свято з антиукраїнським душком": психолог про те, як українці ставляться до 23 лютого

В Україні все менше людей святкують День захисника вітчизни 23 лютого, хоча це радянське свято виявилось живучішим за інші.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів доктор психологічних наук Вадим Васютинський.

За його словами, ставлення українців до 23 лютого "дуже змінилося", і воно почало мінятися ще до того, як свято скасували на офіційному рівні.

"Є різні категорії. Люди дуже по-різному до цього ставляться. На це потрібні роки, можливо навіть одне покоління, щоб люди забули про це свято. Є люди, які це свято щиро ненавидять - антирадянськи чи антиросійськи налаштовані, суперпатріотичні. Є люди, які навпаки його цінують тому, що воно радянське, з антиукраїнським "душком". Але більшість людей, які відзначають це свято, вбачають у ньому не політичний зміст, а гендерний – ще одна нагода привітати чоловіків", - пояснив Васютинський.

Читайте також: "Це приголомшлива історія": Гордон розповів, як Кравчук розвалив СРСР

Популярні відео

Психолог пояснив, чому доволі багато українців ще відзначають 23 лютого:

"Наприклад, 7 листопада – це було головне радянське свято. Хто сьогодні про нього пам'ятає? Це свято було суто ідеологічне, політичне. А 23 лютого, 8 березня – свята міжстатеві, чоловіки вітають жінок, жінки чоловіків. Саме це забезпечує цьому святу певну тривалість".

Раніше психолог Вадим Васютинський в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів,  як українці відреагували на перейменування проспекту Бандери в Києві.

Джерело Україна 24 Теги