Ексгенпрокурор розповів, хто віддав наказ стріляти по учасниках Майдану

Як зазначив колишній генпрокурор, зараз усі фігуранти перебувають у Москві

Ексгенпрокурор розповів, хто віддав наказ стріляти по учасниках Майдану

Під час Революції Гідності накази силовикам стріляти в учасників Майдану віддавали міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко та голова СБУ Олександр Якименко за погодженням з президентом Віктором Януковичем.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" ексгенеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Слідство і експерти вважають, що рішення Януковича, Захарченка, Шуляка, Якименка і там ще багато генералів стоять в прямому причинно-наслідковому зв'язку з вбивствами на Майдані. Їхні накази стоять у прямому причинно-наслідковому зв'язку, тобто призвели до смертей на Майдані" , - заявив ексгенпрокурор.

Читайте також: "Жодної ідеалізації не потрібно": Дробович про постанову Ради щодо Майдану

Популярні відео

За словами Луценка, всі фігуранти "перебувають у Москві і судити їх можна тільки заочно".

"Слідство і експертиза встановили, що глава СБУ Якименко, який ввів так звану "антитерористичну операцію" за погодженням з Януковичем, а також міністр внутрішніх справ Захарченко, який за погодженням з Януковичем ввів операцію "Бумеранг", власне, і віддали ці накази за погодженням з Януковичем - на те, щоб силовики стріляли в людей. Це доведено слідством і підтверджено експертизою, але для того, щоб засудити цих людей, необхідний закон, на підставі якого суд відбудеться за відсутності обвинувачених", - пояснив він.

Читайте також: "Сильно посваримося, Максе": "слуги народу" на підвищених тонах обговорили Майдан

Раніше колишній генпрокурор Руслан Рябошапка в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав причини того, що винні в розстрілі Майдану досі не покарані.

Джерело Україна 24 Теги