"Якщо родичі живуть у Росії": політолог оцінив законопроєкт про колабораціонізм

Законопроєкт стосуватиметься не тільки політиків, а й простих людей, зазначив Олександр Солонтай

"Якщо родичі живуть у Росії": політолог оцінив законопроєкт про колабораціонізм

Зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт про колабораціонізм повинен чітко встановити, які випадки можна вважати співпрацею з ворогом, а які ні.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" політолог Олександр Солонтай.

Він пояснив, що законопроєкт стосуватиметься не тільки українських політиків, які їздять до Росії, але й простих людей.

"Уявімо собі, що у вас дідусь чи бабуся, родичі, живуть на території "ДНР" або "ЛНР", Росії, є якісь сімейні справи, і ви туди поїхали, наприклад, на похорон або весілля. А на тому весіллі, похоронах, хрестинах, на якійсь сімейній події, були люди зі спецслужб, вони взагалі якісь родичі в третьому коліні. І ви повертаєтеся сюди, а вас звинувачують в тому, що ви працюєте на ворога. І дійсно - на фотографіях у Facebook, Instagram видно все. Ви колаборант, ворог держави, чи просто на весілля поїхали? А якщо ви там жили, або родичі жили і їдуть звідти, приїжджають сюди, а їм кажуть: ви потенційні агенти?", - навів приклади експерт.

Читайте також: "З Кремлем все зрозуміло": Гордон пояснив різницю між "агентами Сороса" і Росії

Популярні відео

Солонтай зазначив, що закон має чітко встановити, в яких саме випадках людей можна притягувати до відповідальності.

За словами політолога, у зв'язку з війною нерідко виникають такі ситуації, не врегульовані законодавчим полем, тому законодавство "потрібно реформувати до реального стану".

Нагадаємо, партія "Європейська солідарність" запропонувала Верховній Раді ухвалити законопроєкт про кримінальну відповідальність за колабораціонізм.

Раніше журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що СБУ має в своєму розпорядженні список агентів впливу Росії, які працюють в Україні.

Джерело Україна 24 Теги