Екстрадицію Шарія можна прискорити — правознавець назвав спосіб

Експерт розповів, як відбуватиметься процедура видачі Анатолія Шарія Україні

Екстрадицію Шарія можна прискорити — правознавець назвав спосіб

Екстрадицію блогера Анатолія Шарія, якому СБУ оголосила про підозру, можна прискорити. Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" правознавець Микола Сірий.

"Ця справа підняла надзвичайно важливі обставини, і вони зараз у центрі уваги суспільства. Перший момент стосується стандартів політичної діяльності. Українське законодавство, зокрема, закон про політичні партії, прямо забороняє фінансування політичної діяльності з-за кордону. Якщо СБУ оголошує про формування відповідної підозри, то можна припустити, що у неї є докази порушення цих вимог.

Також важлива річ стосується порушення вимог щодо недопущення дискримінації деяких осіб на території України за тими чи іншими ознаками. СБУ впевнено говорить про те, що Шарій порушує цю норму, а вона є чітким стандартом в розумінні європейського законодавства", — сказав він.

Читайте також: "На допит не з'явиться": в "Слузі народу" розповіли про подальші кроки у справі Шарія

Популярні відео

Експерт пояснив, як Україна повинна обґрунтовувати необхідність екстрадиції.

"Перше питання з приводу екстрадиції — наскільки серйозні ці звинувачення. Вони досить серйозні. Коли притягнення до відповідальності пов'язане з політичною діяльністю, вивчаються політичні мотиви, чи не буде це політичним переслідуванням, відповідно, правоохоронцям доведеться доводити, що його немає. На момент, коли постане питання про екстрадицію, сама процедура буде вивчатися на території держави, де перебуватиме ця особа. Процедура досить затягнута за часом, але якщо країна хоче прискорити, у неї є можливість активно надавати документи та підтвердження про прискорення процедури", — сказав він.

Читайте також: Шарія не позбавляють громадянства, його не шукає Інтерпол — генерал СБУ пояснив причини

Нагадаємо, СБУ 16 лютого оголосила, що блогеру Анатолію Шарію, котрий проживає в Іспанії, повідомлено про підозру за статтею про державну зраду і порушення рівноправності громадян.

Джерело Україна 24 Теги