В Україну йде весна — синоптик розповів, коли остаточно потеплішає

Микола Кульбіда розповів про прихід весни та зміни клімату

В Україну йде весна — синоптик розповів, коли остаточно потеплішає

В Україну після сильних морозів іде потепління. Якою буде погода і коли вже почнеться весна, розповів в ефірі каналу "Україна 24" директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

"Прихід весни в Україну — це перехід середньодобової температури в стійкому режимі через 0 градусів у бік підвищення. І це перехід відбудеться поточного тижня. Можна говорити про те, що зима, якщо і повернеться, це будуть дуже короткострокові прояви. Так що весна в Україні майже стартувала", — сказав він.

Читайте також: Побоюємось за південь – у Гідрометцентрі зробили важливий прогноз щодо врожаю

Популярні відео

Також Кульбіда розповів, як впливають на життя українців сильні температурні перепади, які спостерігалися останнім часом.

"Небезпека в перепадах температур є, але ми повинні бути готові до того, що кліматичні зміни вже відбулися, причому істотні, і вони продовжують відбуватися. Тенденція до підвищення температури, особливо в холодну пору року, зберігається. Які наслідки це може мати? Дуже негативно впливає частота зміни атмосферних процесів. Раніше у нас було по 7-10 днів стабільних атмосферних процесів, коли організм людини звикає до такої ситуації, то будь-які зміни призводять до стресу. Зараз частота зміни атмосферних процесів збільшилася у 2-3 рази, і звичайно, добре це не впливає на здоров'я і самопочуття. Так що це негативний вплив.

Але потрібно шукати якийсь позитив. Тут позитивно те, що з кожним роком Україна витрачатиме все менше енергоносіїв на забезпечення свого функціонування за рахунок потепління в холодний період. Крім того, влітку можна буде вирощувати навіть два врожаї певних культур, тієї ж картоплі. Може зсунутися і вже зсувається на північ вирощування рису. Тобто потрібна державна програма адаптації до таких змін", — сказав він.

Читайте також: Погода на весну 2021: бабак Тимко дав прогноз, коли потеплішає

Голова Укргідрометцентру прокоментував заяви метеорологів про те, що в Україні стануть частішими посухи.

"Посушливі явища — це завжди проблема. У нас посухи можуть бути ґрунтові, повітряні й таке інше. Це для України характерно. Якщо говорити про ґрунтові засухи, то степові та лісостепові райони України будуть з кожним роком під впливом таких посушливих явищ. Що потрібно робити — розширювати зрошення земель. Саме зрошення дасть нам гарантовані врожаї", — додав він.

Раніше синоптикиня Людмила Савченко розповіла, в якому регіоні морози протримаються довше за все.

Джерело Україна 24 Теги