"Є проблеми": мер Івано-Франківська про сильний спалах коронавірусу в місті

Руслан Марцінків розповів, як можна вирішити проблему з недостатністю місць у лікарнях

"Є проблеми": мер Івано-Франківська про сильний спалах коронавірусу в місті

В Івано-Франківську зберігається найскладніша ситуація із захворюваністю на коронавірус в Україні. Детально про ситуацію розповів в ефірі каналу "Україна 24" мер міста Руслан Марцинків.

"Я вважаю, що одна з основних причин — туристичний потенціал нашої області. Дуже багато людей приїжджало навіть у жорсткий локдаун, курорти працювали. Дуже багато перехворіло персоналу, і пішло поширення. Крім того, ще одна з причин — свята, але я думаю, що вона не головна. Ми бачимо, що найбільша кількість (хворих - ред.) — це Івано-Франківщина, зараз підтягується Закарпаття, Чернівецька область. Це як раз місця, де найбільше курортів, де відпочивали люди на новорічні свята", — сказав він.

Читайте також: Вакцинація від COVID-19 потрібна якомога швидше: експерт пояснив причини

Популярні відео

Марцинків розповів про ситуацію з госпіталізованими та прокоментував розгортання мобільного госпіталю на території Богородчанської центральної районної лікарні для надання медичної допомоги хворим COVID-19.

"Проблеми є, особливо з медиками. Що до мобільного госпіталю, це добре, але насамперед потрібно забезпечити місця в обласних установах, в інших установи, які можна перепрофілювати. Ми в місті перепрофілювали відділення пологового будинку, у нас там 60 точок з киснем, 120 місць розгорнуто. Я вважаю, що спочатку потрібно задіяти на 100% ті структури, які ще не повністю задіяні в області, а вже потім розгортати мобільні... Умови набагато кращі навіть у районних лікарнях, ніж надворі... Я розумію, що там і обладнання, обігрів, але, на мій погляд, краще та ефективніше (задіяти стаціонарні медичні заклади - ред.).

В цілому ситуація досить напружена, дійсно людей надходить більше. У міських установах у нас вже 614 пацієнтів з підозрою або з підтвердженням на коронавірус. У пологовому будинку у нас 87 осіб, в дитячій лікарні 45. Ми думаємо про додаткові місця в інших лікарнях міста. Хоча, знову ж таки, на мою думку, є обласні установи, які можна було б задіяти та перепрофілювати на хворих ковідом. Чому цього не робиться — це більше питання до області", - сказав він.

Марцінків закликав туристів поки не їхати в Івано-Франківську область, поки не зупинять спалах захворюваності.

Раніше головна лікарка Київської міської клінічної лікарні №1 Тетяна Мостепан озвучила прогноз щодо нового сплеску захворюваності на коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги