Страхування в поїздки: експерт розповів, на що звернути увагу туристам

Експерт з туризму розповів, як відпочивальники отримують медичну допомогу в іншій країні

Страхування в поїздки: експерт розповів, на що звернути увагу туристам

У Єгипті в ДТП потрапив автобус з туристами, де були й громадяни України. Хто платитиме за лікування потерпілих, розповів провідний експерт у галузі туризму Олександр Новіковський в ефірі каналу "Україна 24".

"На жаль, це не єдиний випадок, коли українці за кордоном потрапляють у ДТП. Головне — яку допомогу вони отримають і наскільки швидко отримають підтримку на тому боці. Оплачує лікування не туристичний оператор, а страхова компанія, поліси якої туроператор надає відпочивальникам. Як правило, це повністю покриває всі ризики та все лікування. Більш того, після повернення до України вони повинні були б отримати компенсації за неможливість, наприклад, відразу приступити до роботи, а це інші види страхування, які також повинні входити до страхового поліса", — сказав він.

Читайте також: "Високі сезони" в туризмі — експертка розповіла, коли їздити дорожче, коли - дешевше

Популярні відео

Експерт розповів, на що звертати увагу при страхуванні в подорожі та коли можуть відмовити у відшкодуванні витрат на лікування.

"Кожен турист, отримуючи пакет документів, і навіть під час підписання договору на надання туристичних послуг, повинен поцікавитися, яка сума покриття лікування. Для нормального покриття повинно бути мінімум 20-30 тисяч доларів США. Це еквівалент суми, на яку людина отримає допомогу за кордоном. Якщо щось трапилося, вона потрапила в ДТП або по-іншому постраждало здоров'я, страхова компанія повинна відшкодувати її лікування. Як правило, компанії, які співпрацюють з туроператорами, залучають місцевий асистанс, який приймає туриста на лікування і бере на себе витрати, а потім йдуть розрахунки між українською та іноземною стороною.

Якщо людина була в стані алкогольного сп'яніння й отримала проблеми зі здоров'ям, це може бути причиною для відмови, це причина номер один. Також це можуть бути хронічні хвороби, які перейшли в гостру фазу. Крім того, кожен поліс містить інші виключення", — сказав він.

Раніше менеджер туристичної компанії Павло Ганзевіч розповів, куди вже можна поїхати на відпочинок з України.

Джерело Україна 24 Теги