Скандал із закриттям трьох телеканалів: юристка вказала на дивні речі

Інтереси каналів у Верховному суді намагаються відстоювати треті особи, зазначила Людмила Панкратова

Скандал із закриттям трьох телеканалів: юристка вказала на дивні речі

Після накладення санкцій на телеканали "112 Україна", NewsOne і ZIK їхні власники досі не звернулися до Верховного суду щодо оскарження цього рішення. Їхня подальша бездіяльність у цьому питанні може свідчити, що вони бояться програти.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" медіаюристка Людмила Панкратова.

На запитання, чому досі немає спроб оскаржити рішення влади, вона відповіла:

"Звісно, мене це дивує. Тому що дуже багато юристів, коли сталася ця подія 2 лютого, говорили, що це екстраординарна ситуація, це матиме значний вплив на свободу слова, і також говорили, що власники можуть оскаржити ці дії. Тому всі чекали, що до Верховного суду звернуться власники каналів, які оскаржуватимуть накладення санкцій. Як бачимо, звернулися не власники, і Верховний суд відмовив у відкритті одного провадження, друге провадження зараз у стадії відкриття. Я так розумію, що звернулися треті особи".

Читайте також: Закрили "кремлівських чортів" - Ляшко жорстко висловився про санкції проти телеканалів

Популярні відео

Панкратова зазначила, що для неї як для медіаюристки "це незрозуміла ситуація".

"Але вона може свідчити про те, що, можливо, не хочуть оскаржувати. Можливо, не мають підстав для оскарження або бояться програти... Якщо власники справді хочуть захищати своє право на мовлення, право власності, на отримання прибутків від цих каналів, вони мусять оскаржувати це у Верховному суді. Якщо вони цього робити не будуть, для мене це означатиме, що дії влади були правильними", - наголосила експертка.

Панкратова також нагадала, що протягом 2018-2020 років Нацрада з питань телебачення і радіомовлення винесла стосовно "112 Україна", NewsOne і ZIK сумарно близько 40 попереджень і штрафів.

Читайте також: Санкції проти телеканалів: експерт сказав, що влада має робити далі

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про введення санкцій проти трьох українських телеканалів, а також їхнього власника - народного депутата Тараса Козака. Санкції, зокрема, передбачають анулювання ліцензії цих телеканалів.

Раніше керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що санкції проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK були застосовані відповідно до українського законодавства.

Джерело Україна 24 Теги