"Треба зробити Росії боляче": ексміністр пояснив, як повернути мир на Донбас

Володимир Огризко пояснив, чи можуть з'явитися на сході України миротворці ООН

"Треба зробити Росії боляче": ексміністр пояснив, як повернути мир на Донбас

Україна може змінити позицію Росії щодо Донбасу тільки шляхом спільного тиску з Заходом і запровадження нових санкцій проти РФ. Решта можливостей мирного врегулювання є безперспективними.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" ексміністр закордонних справ Володимир Огризко, оцінюючи можливість введення на Донбас місії миротворців ООН.

"Допоки ми не змусимо Росію змінити позицію - чи ми говоримо зараз про місію, чи в цілому про врегулювання - шанси дорівнюють нулю… Днями Путін назвав Україну проєктом Заходу. А як можна взагалі, з його точки зору, вести якісь справи з проєктом? Це ж нереально! Тому ми з вами можемо обговорювати годинами, днями, місяцями будь-що, але це будуть лише обговорення, тому що насправді говорити треба про інше - не про формати, не про потенційні фантастичні місії, а про зміну позиції Російської Федерації. Це ключова тема для розмови", - підкреслив він.

Читайте також: "Відповідаємо пострілом на постріл": у ТКГ пояснили заяву Кравчука про Донбас

Популярні відео

На запитання, чи потрібні Україні миротворці на Донбасі, Огризко відповів:

"Це розмова передчасна, тому що до форми врегулювання наслідків агресії Росії ще дуже-дуже далеко. Форма знаходиться після того, як обидві сторони знаходять якийсь спільний знаменник. Поки що спільного знаменника в нас немає і не буде, на жаль. В цьому вся проблема. Тому ми втрачаємо час, коли говоримо про речі, які можуть бути колись. Нам зараз треба говорити про суть, а суть полягає в тому, що нам треба спільно з Заходом тиснути на Росію, щоб їй нарешті стало боляче. Це те, що ми реально сьогодні можемо обговорювати й що треба робити. А працюють тільки санкції, тут нічого нового немає".

Читайте також: З ватажками ОРДЛО домовлятися не можна — політолог про переговори щодо Донбасу

Нагадаємо, постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив, що звернення України в ООН про введення миротворців на Донбас залишається чинним. За його словами, для цього потрібно укласти мирний договір між Україною і Росією.

Раніше глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Україна не поступиться Росії своїми інтересами на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги