Є загроза екологічної катастрофи на Донбасі — подробиці від експерта

Олег Жданов розповів про відповідальність окупантів за те, що відбувається на Донбасі

Є загроза екологічної катастрофи на Донбасі — подробиці від експерта

Бойовики в ОРДЛО перестали відкачувати воду з шахт, де зберігаються ядерні капсули. Чим це загрожує, розповів в ефірі каналу "Україна 24" військовий експерт Олег Жданов.

"Там є місця збереження радіоактивних відходів і радіоактивних речовин, які застосовувались під час розбудови цих шахт. Коли ґрунтові води дійдуть до цих рівнів, то це може спричинити екологічну катастрофу в тому сенсі, що радіація може піднятися на поверхню ґрунтовими водами, і де вона витече - цього на сьогодні сказати ніхто не може", — сказав він. 

Читайте також: "Треба було втекти?": Кравчук про розмову з ватажком "ДНР" на російському ТБ

Популярні відео

Жданов зазначив, що для запобігання таким катастрофам необхідно визначити відповідальну сторону.

"Те, що ми війну називаємо війною, нам ще треба визначити, з ким ця війна. Тоді у нас з’явиться відповідальна сторона, на яку ми можемо повісити всю відповідальність за все, що коїться на тій території. Окупант, згідно з Женевською конвенцією, несе відповідальність, починаючи з самої території та закінчуючи населенням на цій території.

До речі, звідси й стурбованість пана Лаврова (голова МЗС Росії – ред.), який в інтерв’ю Соловйову пожалівся, що Франція та Німеччина в ультимативній формі вимагають розв'язувати питання врегулювання конфлікту в Нормандському форматі, тобто без Донбасу, без тих "представників", яких вони постійно тягають на ці засідання", — сказав він.

Раніше дипломат Володимир Хандогій розповів, чи можна переконати у чомусь Росію під час переговорів щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги