Глава МОЗ сказав, кого прищеплять від коронавірусу в першу чергу

Степанов розповів про етапи вакцинації

Глава МОЗ сказав, кого прищеплять від коронавірусу в першу чергу

На першому і другому етапі масової вакцинації від коронавірусу COVID-19 в Україні буде зроблено щеплення лікарям, а також літнім людям.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"На першому етапі крім групи ризику за професійною ознакою у нас ще є ті громадяни, які перебувають в спеціалізованих установах, інтернатах, будинках для людей похилого віку, ми їх будемо вакцинувати на першому етапі. На другому етапі, де передбачена вакцинація близько 2,5 млн громадян, ми вже говоримо про вакцинацію зокрема громадян старше 80 років, їх 1 млн 16 тис. Виходячи з графіка постачання, ми точно знаємо, що другий етап зможемо почати вже в березні. Наступний крок - 75+, 65-75, і зокрема громадяни від 18 до 59 років, що мають важкі супутні захворювання", - сказав він.

Читайте також: "Є чіткий план": Степанов розкрив подробиці масової вакцинації українців

Степанов також відзначив безпрецедентний масштаб вакцинації:

"Чому ми спочатку беремо мобільні бригади, потім додаємо кабінети щеплень та інше? Ми не можемо одразу взяти і ввалити всю вакцинацію, бо Україна ніколи не робила вакцинацію такого масштабу, щоб нам треба було дати доступ до вакцини понад 30 млн громадян. Все, що зараз потрібно зробити, це зробити так, щоб вакцинація була у 60% людей".

Міністр прокоментував можливі протипоказання проти щеплення:

"Ми сказали, наприклад, щодо вагітних, що потрібно їм вакцинуватися. Більше того, якщо жінка дізналася про вагітність після першої дози, то ми рекомендуємо не робити другу дозу. Але водночас все одно в людини є вибір. Або, наприклад, ми рекомендуємо не робити щеплення, якщо минуло менше 6 місяців після захворювання на COVID-19, у людини є антитіла, і він може відтермінувати. Все це ми передбачили, це важливий момент. Ми коли почнемо, ми вже не будемо зупинятися".

Популярні відео

Читайте також: Лікарка розповіла, кому протипоказане щеплення від коронавірусу

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" також пояснив, чому вакцинація від коронавірусу в Україні затрималася.

Джерело Україна 24 Теги