"Є чіткий план": Степанов розкрив подробиці масової вакцинації українців

Країна повністю готова до вакцинації, зазначив міністр

"Є чіткий план": Степанов розкрив подробиці масової вакцинації українців

На першому етапі масової вакцинації від коронавірусу COVID-19 в Україні буде зроблено щеплення 367 тис. осіб.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Країна повністю готова до вакцинації. Є чіткий план, який затверджено. На першому етапі вакцинації ми будемо вакцинувати 367 тис., вона буде проходити за допомогою мобільних бригад. Всього в країні 572 бригади, які навчені, розуміють, яким чином вакцинувати, розуміють, як вакцинувати Pfizer, так як там є особливості, розуміють, як вакцинувати AstraZeneca. На другому етапі приєднуються вже безпосередньо кабінети щеплень, яких 4250. Визначено пункти щеплень на базі центрів первинної допомоги. Питання навчання людей - вже питання декількох годин", - повідомив міністр.

Читайте також: Старт вакцинації від коронавірусу в Україні: в МОЗ озвучили нові терміни

Степанов також пояснив, чи знадобиться для зберігання вакцини спеціальне обладнання:

"Що стосується холодильних установок з температурним режимом -60...-80 градусів для вакцини Pfizer. Вони не потрібні на рівні областей чи районів, тому що ця вакцина може 5 діб використовуватися після того, як розморозиться. Весь цей алгоритм повністю відпрацьований, що вона зберігається на центральному рівні, а потім конкретні дози під конкретних людей везуть".

Популярні відео

Міністр додав, що з компанією Sinovac "підписано контракт про терміни постачання, про ефективність вакцини".

"МОЗ жодних змін до контракту не погоджував і не збирається, тому що був укладений контракт саме на ранній доступ до вакцини, перші 700 тис. доз. 6 лютого вакцина була зареєстрована в Китаї, протягом 30 діб ми чекаємо 700 тис. доз. Крім того контракту, укладено контракт з Serum Institute на 12 млн доз, 2 млн доз у 1 кварталі. Перші 500 тис. доз найближчими днями будуть в Україні", - зазначив він.

Читайте також: Лікарка розповіла, кому протипоказане щеплення від коронавірусу

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" також пояснив, чому вакцинація від коронавірусу в Україні затрималася.

Джерело Україна 24 Теги