Адаптивний карантин повертається: експерт пояснив, що чекає на українців

Тимофій Бадіков нагадав про найголовніші базові вимоги щодо карантину

Адаптивний карантин повертається: експерт пояснив, що чекає на українців

В Україні з наступного тижня поновиться дія адаптивного карантину, країну знов поділять на кольорові зони за кількістю хворих на коронавірус, причому спочатку всі регіони будуть віднесені до жовтої зони.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів голова правління ГО "Платформа здоров'я" Тимофій Бадіков.

"Жовта зона – це те, що було майже завжди, це дотримання засобів індивідуального захисту, це носіння маски, це соціальна дистанція. Найголовніші базові вимоги залишаються в будь-якій зоні – зеленій, жовтій, помаранчевій. Навіть зелена зона – це теж карантин, теж треба дотримуватись усіх заходів", - пояснив він.

Читайте також: Боюся, буде катастрофа: експерт про серйозну проблему через коронавірус в Україні

Популярні відео

За словами експерта, у жовтій зоні карантину до носіння масок додаються певні обмеження щодо відвідування закладів харчування, освіти, перебування одночасно великої кількості осіб у приміщеннях тощо.

Бадіков зазначив, що ця інформація більше важлива не для пересічних українців, а для власників бізнесу, директорів шкіл.

"Чи правильний поділ на зони? Я вважаю, що це класний дієвий інструмент, щоб не закривати всю країну на червону зону карантину, повністю все обмежувати, а запроваджувати такі заходи тільки в тих регіонах і населених пунктах, районах, де є велика кількість захворювань і велика навантаженість на медичну систему", - сказав експерт.

Читайте також: На нас чекають великі потрясіння - лікар про вакцинацію українців від коронавірусу

Нагадаємо, з 8 по 25 січня в Україні діяв жорсткий карантин, потім його замінили на карантин з обмеженнями помаранчевої зони по всій країні. Термін дії нового адаптивного карантину – з 22 лютого до 30 квітня.

Раніше лікар-епідеміолог Андрій Александрін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, скільки українців насправді перехворіли на коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги