Скільки українців насправді перехворіли на коронавірус: лікар озвучив кількість

Українці вже виробили колективний імунітет проти COVID-19, вважає Андрій Александрін

Скільки українців насправді перехворіли на коронавірус: лікар озвучив кількість

Офіційна статистика захворюваності на коронавірус в Україні сильно занижена, реальна кількість людей, які перехворіли на COVID-19, може наближатися до 19 мільйонів.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" лікар-епідеміолог Андрій Александрін.

"Однозначно статистичні дані не відображають дійсності, тому що в нас в Україні немає системи епіднагляду... Якщо ми дуже швиденько проаналізуємо, яка ж дійсно кількість хворих на COVID-19, ми можемо звернути увагу на деякі дані, що в нашій країні, на жаль, від загальної кількості виявлених випадків COVID-19 більше 50-60% щодня підлягає госпіталізації, в той час як у США і Великій Британії цей показник не перевищує 4%. Якщо ми зробимо звичайне рівняння, пропорцію, то ми на сьогодні виходимо на мінімум 19 мільйонів жителів України, які перенесли COVID-19", - зазначив епідеміолог.

Читайте також: Боюся, буде катастрофа: експерт про серйозну проблему через коронавірус в Україні

Популярні відео

За його оцінками, в Україні "вже напевно минув той пік, коли на рівні 50% людей перенесли COVID-19 у різних стадіях".

"Це говорить про те, що ми вже досягаємо того колективного імунітету, який, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, каже, що буде зниження захворюваності... Єдине, я вважаю, що ми цей колективний імунітет заробили... як у середньовіччі. В нашій країні були створені всі умови для того, щоб люди інфікували один одного, і ми перехворіли звичайним шляхом", - підкреслив Александрін.

Читайте також: На нас чекають великі потрясіння - лікар про вакцинацію українців від коронавірусу

Нагадаємо, за офіційною статистикою МОЗ, на 17 лютого в Україні було зафіксовано 4286 нових випадків COVID-19. За весь час пандемії в Україні захворіли 1280904 особи; одужали 1128895 осіб; летальних випадків 24 689.

Раніше лікар-епідеміолог Андрій Александрін в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав головні помилки України в питанні профілактики коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги