Зупинити вакханалію вбивств на дорогах – у Авакова розповіли, як діятиме новий закон

Кожен, хто виїжджає на дорогу, повинен поважати права інших людей, заявив Геращенко

Зупинити вакханалію вбивств на дорогах – у Авакова розповіли, як діятиме новий закон

Заступник голови МВС Арсена Авакова Антон Геращенко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про важливі моменти в законопроєкті, який посилює покарання за порушення правил дорожнього руху.

«На дорогах України до сьогоднішнього дня панував хаос і порушення законів. 29 тис. водіїв у 2020 році були спіймані за водіння в нетверезому стані. Після цього 9,5 тис. сіли за кермо повторно в п'яному вигляді. Це показує те, що люди розуміють, що закон не діє. Необхідно було прийняти рішення, при якому водії б зрозуміли, що сідати за кермо в нетверезому стані не можна. Сьогодні за повторне водіння в нетверезому вигляді можна буде отримати реальний арешт, а також конфіскацію автомобіля. За перевищення швидкості можна буде отримати штраф - 2400 грн. Це необхідно для того, щоб зупинити вакханалію вбивств на дорозі. Кожен, хто виїжджає на дорогу, повинен поважати права інших людей», - зазначив заступник голови МВС.

Читайте також: В Авакова приготували "сюрприз" водіям: що чекає на порушників ПДР

Він наголосив, що в міністерстві очікують зменшення кількості порушень і смертей на дорогах після того, як закон набуде чинності.

«Ми очікуємо, що кількість загиблих на дорогах буде менше 3 тис. осіб на рік. А в перспективі - з поліпшенням якості дорожньої інфраструктури, якості виховання в школах, поваги водіїв один до одного і пішоходів - ​​кількість людей, які порушують закон, і кількість смертей на дорогах знизиться більш ніж вдвічі. Це наша мета. Ми пропонували прийняти законодавство, в якому ми брали європейський досвід, коли поліція має право робити рейди з перевірки водіїв на стан алкогольного сп'яніння. На жаль, депутати не пішли нам на зустріч в цьому питанні, тому що було багато скарг, що поліція буде зловживати правом раптової зупинки тощо. Проте в цьому законі ми закриваємо 90% дірок, які дозволяли п'яним водіям ухилятися від відповідальності, тим хто любить перевищувати швидкість, порушувати ПДР. Ми в цілому задоволені. Ми йдемо в Європу, для цього потрібно посилювати покарання за порушення правил дорожнього руху», - заявив Геращенко.

Популярні відео

Читайте також: Відеокамери на дорогах: в поліції розповіли, що чекає на водіїв у 2021 році

Нагадаємо, Верховна Рада 16 лютого ухвалила в другому читанні й в цілому законопроєкт 2695, який, зокрема, посилює покарання для порушників ПДР і значно збільшує штрафи.

Джерело Україна 24 Теги