В Авакова приготували "сюрприз" водіям: що чекає на порушників ПДР

Володимир Мартиненко розповів про поліцейські автомобілі-"фантоми"

В Авакова приготували "сюрприз" водіям: що чекає на порушників ПДР

Зміни до правил дорожнього руху, які ухвалила Верховна Рада, покликані значно зменшити аварійність на дорогах і передбачають новий спосіб відстеження порушників ПДР.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Володимир Мартиненко.

Мартиненко розповів про автомобілі-"фантоми", які фіксуватимуть порушення ПДР:

"Це буде транспортний засіб, який зовні не буде ніяк брендований як поліція. Однак у ньому будуть встановлені маячки на радіаторній решітці чи під лобовим склом для того, щоб зупиняти. Загалом у транспортному засобі будуть стаціонарно встановлені чотири камери, які зможуть знімати все, що відбувається навколо автомобіля. Вони фіксуватимуть порушення правил дорожнього руху, зокрема швидкісного режиму. Після того, як камера зафіксувала, авто наздоганяється, зупиняється і далі накладається штраф".

Читайте також: У Києві камери почали фіксувати новий вид порушень ПДР: деталі від поліції

Радник глави МВС очікує, що ухвалення законопроєкту зменшить аварійність на дорогах на 10-15%.

За словами Мартиненка, не всі пункти законопроєкту пройшли розгляд, але в МВС готові "працювати з тим, що є, а далі аналізувати, що нам ще треба".

Популярні відео

Радник Авакова також прокоментував норму щодо можливості безпідставних зупинок авто поліцією, яка не була підтримана в Раді:

"Поліцейські представляють закон. Давайте дамо їм можливість працювати й приберемо підхід за замовчуванням, що якщо ми дамо поліцейським можливість запобігати нетверезим водіям за кермом, то вони цією нормою будуть в якийсь спосіб (зловживати – ред.)".

Читайте також: Відеокамери на дорогах: в поліції розповіли, що чекає на водіїв у 2021 році

Нагадаємо, Верховна Рада 16 лютого ухвалила в другому читанні й в цілому законопроєкт 2695, який, зокрема, посилює покарання для порушників ПДР і значно збільшує штрафи.

Заступник глави МВС Антон Геращенко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як тепер водіїв каратимуть за п'яну їзду.

Джерело Україна 24 Теги