Є побічні ефекти – глава МОЗ про ліки від коронавірусу

Засоби від COVID-19 не можна використовувати амбулаторно вдома

Є побічні ефекти – глава МОЗ про ліки від коронавірусу

Медичні препарати для лікування коронавірусу в Україні не будуть доступні в аптеках для всіх бажаючих.

Про це повідомив в ефірі "Україна 24" міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. За його словами, ліки від COVID-19, зокрема препарат плаквеніл, мають безліч побічних ефектів.

"В світі не існує жодного препарату, в інструкції якого було б написано коронавірус COVID-19. Всі ці препарати і лікарські засоби використовуються, як то кажуть, офф-лейбл. Після мого приходу в МОЗ відразу була створена група фахівців, визначних лікарів, які на основі рекомендацій США, європейських країн, китайських і японських лікарів, складають протоколи лікування", - повідомив міністр.

"В цих протоколах лікування дуже чітко визначено і плаквеніл, і всі решта противірусних лікарських засобів. Вони можуть використовуватися виключно в медичному закладі під наглядом лікаря, який несе за це відповідальність. І тільки після інформаційної згоди, тобто в залежності від стану хворого. Вони не можуть використовуватися на початкових стадіях або амбулаторно вдома. Це достатньо серйозні лікарські засоби, які мають безліч побічних ефектів", - наголосив він.

Степанов також зазначив, що препарат плаквеніл, який використовується для лікування різних ревматоїдних станів, буде в аптеках за програмою "Доступні ліки". Придбати його можна буде з електронним рецептом, що не дозволить пересічним українцям скуповувати його й займатися самолікуванням від коронавірусу.

Популярні відео

Нагадаємо, президент Українського медичного клубу Іван Сорока прогнозує, що до 30% медиків в Україні можуть захворіти на коронавірус COVID-19.

Теги