Перейменування проспекту Бандери: психолог розповів, як відреагували українці

Як пояснив експерт, в українському суспільстві є три основні групи

Перейменування проспекту Бандери: психолог розповів, як відреагували українці

Рішення суду про повернення проспекту Бандери в Києві назви Московський не викликало великого резонансу в суспільстві, більшість українців скандал навколо перейменувань просто дратує.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів доктор психологічних наук Вадим Васютинський.

На запитання, чи є скандал з перейменуванням свідомим кроком, щоб розсварити українців, психолог відповів:

"Є чимало таких, які роблять це навмисно - я в цьому не сумніваюся. Інша річ, що і саме суспільство готове до конфліктів, готове сваритися. У нас рівень агресії зашкалює майже постійно. Ми в такому стані перебуваємо, тому є одне й друге - ми й самі хочемо посваритися, і є ті, хто хоче нас посварити".

Читайте також: "Ситуація абсурдна": юристка пояснила, що не так з перейменуванням проспекту Бандери

Водночас, експерт вважає, що ситуація з перейменуванням не викликала великого резонансу в суспільстві:

"Такого типу подій є багато, вони трапляються ледь не щодня. Крім того, трапляються події вагоміші й значущіші, тому на їхньому тлі це лише одна з подій".

Популярні відео

Як пояснив Васютинський, в українському суспільстві є три основні групи:

"Дуже свідома патріотична - це сприймає як реванш проросійських сил, реагує гостро і обурено. Є протилежна група - проросійські сили, хоча вони себе такими не вважають, вони вважають себе ще більшими патріотами України, ніж опоненти. Вони до цього ставляться прихильно. Вони відчувають загальний програш, в якому перебувають, реагують на це болісно і шукають ознаки того, що насправді не все втрачено. А основна частина нашого суспільства, десь 2/3, реагує на це досить мляво. Їх більше дратує не сам факт перейменування в той чи інший бік, а метушня навколо цього. Для них це речі неістотні, другорядні, набагато важливіша ціна на газ чи щось інше. І коли навколо цього концентрується телебачення, преса, громадськість, їх це просто дратує".

Читайте також: Перейменування проспекту Бандери: в скандальному рішенні суду знайшли порушення

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправним і скасував рішення Київської міської ради "Про перейменування вулиць, проспектів і провулків у місті Києві". Таким чином, скасовується перейменування вулиці Баумана на вулицю Януша Корчака, вулиці Кутузова на вулицю Генерала Алмазова, вулиці Суворова на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка, провулка Кутузова на провулок Євгена Гуцала, проспекту Московського на проспект Степана Бандери.

Джерело Україна 24 Теги