Перейменування проспекту Бандери: в скандальному рішенні суду знайшли порушення

Юрист назвав рішення Окружного адмінсуду Києва необґрунтованим

Перейменування проспекту Бандери: в скандальному рішенні суду знайшли порушення

Окружний адміністративний суд Києва, скасувавши перейменування Московського проспекту в Києві на проспект Бандери, не врахував попередні судові рішення, які підтверджували правомірність перейменування.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів юрист і співавтор закону про декомунізацію Сергій Рябенко.

"Рішення судді Маруліної, про яке ми зараз говоримо, на мою думку як юриста не є обґрунтованим. Ця суддя не скасовувала рішення Київради з мотивів, що була порушена процедура громадського обговорення, як вимагали позивачі в своєму позові. Фактично всі претензії до цього рішення в цієї судді звелися до того, що, на її думку в пояснювальній записці, яка була подана до проєкту рішення, за яке 2016 року голосували депутати Київради, не було достатнім чином обґрунтовано, чому саме ці нові назви були обрані для цих топонімів, які були перейменовані", - розповів він.

Читайте також: "Ситуація абсурдна": юристка пояснила, що не так з перейменуванням проспекту Бандери

Популярні відео

За словами юриста, в пакеті документів, за які Київрада тоді голосувала, мали бути біографічні довідки, тому що мова йшла про найменування топонімів іменами фізичних осіб.

Ці біографічні довідки були, до того ж, вся ця історія вже досліджувалася тим же Окружним адмінсудом і Шостим апеляційним судом 2016 і 2019 роках. Шостий апеляційний суд, розглядаючи цю справу в контексті проспекту Бандери, зробив висновок, що вся процедура була дотримана Київрадою та виконавчими органами… Всі додаткові побажання судді Маруліної, що там ще щось повинно бути - це її особиста думка, яка не ґрунтується на нормах чинного законодавства", - наголосив Рябенко.

Читайте також: У Києві знайшли спосіб позбутися радянських символів: озвучені подробиці

Як зазначив експерт, суддя Маруліна не врахувала постанову Шостого апеляційного суду:

"В цій постанові суд зробив відповідні висновки щодо перейменування Московського проспекту на проспект Бандери, і керуючись нормами Кодексу адміністративного судочинства, ці обставини вже не підлягають повторному доведенню… Більш того, наскільки я знаю, представники Київської міськради подавали копію відповідного рішення судді Маруліній для долучення до матеріалів справи. Мені як юристу дуже дивно, що в рішенні, яке ми з вами обговорюємо, суддя Маруліна не те що не взяла до уваги ті висновки, які зробив апеляційний суд, а зробила вигляд, що цього рішення апеляційного суду не існує в природі".

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправним і скасував рішення Київської міської ради "Про перейменування вулиць, проспектів і провулків у місті Києві". Таким чином, скасовується перейменування вулиці Баумана на вулицю Януша Корчака, вулиці Кутузова на вулицю Генерала Алмазова, вулиці Суворова на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка, провулка Кутузова на провулок Євгена Гуцала, проспекту Московського на проспект Степана Бандери.

Джерело Україна 24 Теги