"Ситуація абсурдна": юристка пояснила, що не так з перейменуванням проспекту Бандери

Суд вийшов за межі своїх повноважень, стверджує Ганна Маляр

"Ситуація абсурдна": юристка пояснила, що не так з перейменуванням проспекту Бандери

Окружний адміністративний суд Києва, скасувавши перейменування Московського проспекту в Києві на проспект Бандери, вийшов за рамки своїх повноважень і ухвалив абсурдне рішення.

Про це заявила в ефірі телеканалу "Україна 24" юристка Ганна Маляр

За її словами, Київрада має право за законом змінювати назви вулиць, провулків, площ, і це було доведено в суді, тому що позивач ставив під сумнів таку правомірність збоку Київради.

"Друге, що ставив під сумнів позивач – що неправильно були пораховані голоси за це рішення. Не вдалося позивачу довести свою позицію в суді. Там потрібна була експертиза, але вона не була проведена. Не довели цей аргумент. І третє, на що посилався позивач – безпідставність перейменування саме зазначених вулиць. Позивач вважав, що відповідно до закону про декомунізацію Інститут нацпам'яті складав перелік рекомендованих прізвищ, якими названі вулиці, які рекомендують до перейменування. Якраз цих спірних у списку нібито немає", - розповіла Маляр.

Читайте також: У Києві знайшли спосіб позбутися радянських символів: озвучені подробиці

Популярні відео

Юристка зазначила, що на це Київрада як відповідач у суді заявила, що саме ці спірні вулиці перейменовували на інших підставах.

"Декомунізація не була мотивом перейменування, тому немає значення, є в списках ці вулиці чи немає. Мотивом був закон про вшанування пам'яті героїв, які боролися за незалежність України впродовж 20 століття. Тут дуже цікаве питання - під таким кутом позивач свою вимогу не ставив", - пояснила вона.

За її словами, ці три претензії, які виставив позивач, були в суді спростовані і не доведені.

"Далі суд самостійно, вийшовши за межі власних повноважень, це моя суб'єктивна позиція, вирішив поставити під сумнів, герої це чи не герої, мала право Київрада давати саме такі назви вулицям чи не мала. Але річ у тому, що це не повноваження суду - вирішувати хто герой, а хто не герой. І до нього з таким питанням не зверталися. Тому я вважаю, що в цій ситуації суд вийшов за межі своїх повноважень. До того ж, ситуація геть абсурдна, тому що суду потрібні були документальні підтвердження про те, що певна людина боролася за незалежність у 20 столітті… Я припустила, що надалі для суду будуть потрібні довідки, що існувала Київська Русь, що Шевченко був поетом - це щоб люди зрозуміли абсурдність вимог", - заявила Маляр.

Читайте також: "Кремлівська тактика": експерт про скандальне рішення суду щодо української мови

У свою чергу, експерт з управління репутацією Борис Тизенгаузен в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як уникнути подібних скандалів з перейменуваннями в майбутньому.

"Я вважаю, що існує дуже простий шлях, як уникнути всіх цих проблем, дискусій тощо. У Сполучених Штатах наприклад, крім загального голосування існує локальний референдум - конкретно в кожному штаті або в містах... Наприклад ми з вами навряд чи будемо вирішувати, як у Житомирі має називатися вулиця. Люди там живуть, вони повинні вирішувати, що і як там повинно називатися. Такі локальні референдуми зняли б цю напруженість раз і назавжди", - зазначив Тизенгаузен.

Популярні відео

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправним і скасував рішення Київської міської ради "Про перейменування вулиць, проспектів і провулків у місті Києві". Таким чином, скасовується перейменування вулиці Баумана на вулицю Януша Корчака, вулиці Кутузова на вулицю Генерала Алмазова, вулиці Суворова на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка, провулка Кутузова на провулок Євгена Гуцала, проспекту Московського на проспект Степана Бандери.

Джерело Україна 24 Теги